Izvedba Evropske noči raziskovalcev 2022

Na Fakulteti za farmacijo smo 30. septembra 2022 ponovno v živo izvedli Evropsko noč raziskovalcev - Humanistika, to si ti!, ki tokrat nosi naslov »Človek živali in žival človeku«. Za okoli 150 vedoželjnih obiskovalcev, od tega približno 90 otrok, je skrbela 25 članska ekipa zaposlenih in študentov, ki si zasluži vse pohvale. Na Fakulteti za farmacijo smo za obiskovalce skupno pripravili 12 raznolikih aktivnosti z različnih področji farmacije. Ocenjujemo, da je Evropska noč raziskovalcev - – Humanistika, to si ti! zelo dobro uspela in se veselimo prihodnje, ki bo 29. septembra 2023 in bo duhu projekta ponovno razširjala naša obzorja in naše obete delala prijaznejše.

14. oktober 2022 | Fakulteta

Predavanje “Understanding and countering antibiotic resistance in Gram-negative bacteria”, prof. Jim Spencer, Univerza Bristol

Vabljeni na gostujoče predavanje z naslovom “Understanding and countering antibiotic resistance in Gram-negative bacteria”, 14. 10. 2022 ob 10:15 uri, v predavalnici P1 Fakultete za farmacijo Univerze v Ljubljani.

10. oktober 2022 | Fakulteta

Javni poziv za zbiranje predlogov nagrajencev UL FFA v letu 2022 - do 4. 11. 2022

Na podlagi 2. člena Pravilnika o nagradah in priznanjih UL FFA, ki ga je sprejel Senat UL FFA dne 18. 3. 2022, objavlja Komisija za nagrade in priznanja UL FFA poziv za zbiranje predlogov nagrajencev fakultete za leto 2022. Vsebina poziva je dostopna v priloženem dokumentu.

06. oktober 2022 | Fakulteta

Evropska noč raziskovalcev - Humanistika, to si ti! letos nosi naslov »Človek živali in žival človeku«.

Vas zanima kako svetijo kresničke in kako lahko izolirate DNA – molekulo življenja iz živalskega materiala? Bi si želeli izdelati šampon za svojega hišnega ljubljenčka? Vse to in še več smo za vas pripravili na Fakulteti za farmacijo Univerze v Ljubljani, kjer bo na Evropsko noč raziskovalcev 30. septembra 2022 med 17.00 in 22.00 potekalo več aktivnosti.

22. september 2022 | Fakulteta

EUROPSKE UNIVERZITETNE IGRE – LODZ – POLJSKA – 2022

Ekipe iz Univerze v Ljubljani so zaključile s svojimi nastopi na Evropskih Univerzitetnih igrah.

27. julij 2022 | Fakulteta, Šport

Poletna šola: Kozmetologija danes in jutri

V okviru univerzitetnega študijskega programa »Kozmetologija«, na UL Fakulteti za farmacijo, študenti/ke spoznajo strokovne vsebine s področja razvoja, proizvodnje in vrednotenja kozmetičnih izdelkov, udeležba na »Poletni šoli- Kozmetologija danes in jutri« znotraj razpisa »Pridobivanje praktičnih kompetenc študentov 1. in 2. stopnje v sodelovanju z okoljem«

27. junij 2022 | Fakulteta

Inavguracijsko predavanje: izr. prof. dr. Davorina Petek, dr. med., pred izvolitvijo v naziv redne profesorice

UL MF obvešča, da bo imela izr. prof. dr. Davorina Petek, dr. med., nastopno predavanje pred izvolitvijo v naziv redne profesorice za področje družinska medicina v četrtek, 16. junija 2022, ob 8.30, v Srednji predavalnici Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani, Korytkova 2, Ljubljana.

13. junij 2022 | Fakulteta, Inavguracijska predavanja

Odprt je 3. razpis za Inovacijski sklad Univerze v Ljubljani

1.junija 2022 se je odprl 3. Razpis za Inovacijski sklad Univerze v Ljubljani, ki bo podprl obetavne tehnološke in netehnološke inovativne projekte raziskovalcev UL. S prejetimi sredstvi se bodo projekti približali višjim stopnjam tehnološke pripravljenosti in s tem tudi industrijskim partnerjem oz. trgu. Rok za prijavo projektov je 22. avgust 2022.

13. junij 2022 | Fakulteta, Raziskave

Strokovna ekskurzija UL FFA, junij 2022

Sodelavci UL FFA smo se udeležili strokovne ekskurzije na Primorsko. Najprej smo si ogledali Krajinski park Sečoveljske soline, kjer smo se seznanili s pradavnim načinom solinarjenja, ki so se ga piranski solinarji pred davnimi časi naučili od svojih učiteljev. Več o ekskurziji...

10. junij 2022 | Fakulteta

Inavguracijsko predavanje: izr. prof. dr. Janez Vogrinc, univ. dipl. pedag., pred izvolitvijo v naziv redni profesor

Univerza v Ljubljani Pedagoška fakulteta obvešča, da bo imel izr. prof. dr. Janez Vogrinc, univ. dipl. pedag., pred izvolitvijo v naziv redni profesor za področje pedagoška metodologija in statistika javno predavanje v sredo, 15. 6. 2022, ob 14.30 v predavalnici 048.

08. junij 2022 | Fakulteta, Inavguracijska predavanja