Ponosni smo na naše mlade mamice, znanstvenice, ki so prejele priznanje »Jabolko navdiha«

Predsednik republike Borut Pahor je danes podelil priznanje »Jabolko navdiha« skupini znanstvenic, ki so si nadele ime Science Mamas' Vaccine Forum, za nalogo pa so si zastavile prek družbenih omrežij ozaveščati javnost o pomenu cepljenja. Poudaril je, da njihovo poslanstvo odraža značaj iztekajočega se leta in skupnih prizadevanj v boju z virusom. Nataša Karas Kuželički, Tijana Markovič, Jasna Omersel in Martina Gobec, Anja Pišlar ter doktorska študentka Lucija Ana Vrščaj so zaposlene na Fakulteti za farmacijo, članica skupine je še Simona Jurkovič Mlakar, ki dela medicinski fakulteti v Ženevi in Nina Grasselli Kmet iz Klinike za infekcijske bolezni in vročinska stanja UKC Ljubljana.