logo_new_si

VOLITVE REKTORJA: Navodilo za elektronske volitve in testno glasovanje - obveščanje študentov po članicah

V novici vam posredujemo obvestilo predsednika Volilne komisije UL. Povezava do volitev, podrobnosti in navodila o volitvah ter možnosti testnega glasovanja so objavljena v celotni novici.

07. april 2021 | Študij

Zagovor doktorske disertacije, Maja Preskar, mag. farm., 6. 4. 2021 - novo obvestilo

Objavljamo popravljeno obvestilo v zvezi z zagovorom doktorske disertacije Maje Preskar, ker je prišlo do spremembe termina zagovora. Univerza v Ljubljani Fakulteta za farmacijo obvešča, da bo MAJA PRESKAR, mag. farm., zagovarjala doktorsko disertacijo z naslovom »Razvoj in optimizacija izdelave liofilizata z ibuprofenom za parenteralno uporabo« v torek, 6. aprila 2021, ob 15. uri, preko orodja MS Teams. Zainteresirana javnost Študentskemu referatu: doktorski.studij@ffa.uni-lj.si pošlje izpolnjeno vlogo za prisostvovanje na zagovoru in izjavo najkasneje do petka, 2. aprila 2021, do 13. ure. V primeru, da ste že posredovali vlogo in izjavo za zagovor, vam je ni potrebno ponovno pošiljati.

26. marec 2021 | Študij

Stand up show z Gašperjem Bergantom in Maticem Kokošarjem, sreda, 23. 3. 2021, ob 20h

Smeh je univerzalni jezik, ki nam odpira pot do vseh ljudi in pomembno vpliva na naše razpoloženje. Že 15 minut intenzivnega smeha na dan je dovolj, da naši možgani dobijo več kisika, da se tvori več serotonina (hormona sreče). Vzemite si čas in se nam v sredo, 24. 3. 2021 ob 20. uri pridružite na zoom Stand up show z Gašperjem Bergantom in Maticem Kokošarjem. Pričakujemo polno mero smeha in dobre volje. Prijava: https://popr.uni-lj.si.

23. marec 2021 | Študij

Predstavitev kandidatov za rektorja UL

V skladu s predpisanim načinom je prispelo pet predlogov za štiri kandidate, in sicer za prof. dr. Igorja Lukšiča (predlog z UL FDV), prof. dr. Gregorja Majdiča (predlog z UL VF), prof. dr. Igorja Papiča (predlog z UL FE in UL FKKT), prof. dr. Antona Ramšaka (predlog z UL FMF). Javne predstavitve vseh štirih kandidatov bodo potekale v treh terminih, in sicer za UL FFA dne 24. 3. 2021, ob 16. uri. Več informacij o predstavitvah najdete na spletni strani UL: https://www.uni-lj.si/aktualno/novice/2021031914400204/. Ostale podrobnosti v novici.

22. marec 2021 | Fakulteta

Razpis za GO STYRIA štipendije za raziskovalno delo na Univerzi v Gradcu za leto 2021/22

Go Styria is a scholarship program for master and doctoral students as well as post-docs interested in a short term research stay (max. 4 months) in the context of their master, doctoral thesis or post-doc research. Details on the program call: https://international.uni-graz.at/en/incoming-exchange/go-styria-scholarship-programme/. Program deadlines are 20./22.

22. marec 2021 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

VOLITVE REKTORJA za obdobje 2021-2025

V skladu s Sklepom o začetku postopka za izvolitev rektorja Univerze v Ljubljani za obdobje 2021-2025 so lahko senati članic Univerze v Ljubljani do četrtka, 25. februarja 2021 do 12. ure, Volilni komisiji Univerze v Ljubljani posredovali obrazložene predloge kandidatov za rektorja. V skladu s predpisanim načinom je prispelo pet predlogov za štiri kandidate, in sicer za prof. dr. Igorja Lukšiča (predlog z UL FDV), prof. dr. Gregorja Majdiča (predlog z UL VF), prof. dr. Igorja Papiča (predlog z UL FE in UL FKKT), prof. dr. Antona Ramšaka (predlog z UL FMF). Vsi kandidati izpolnjujejo formalne pogoje za kandidaturo in z njo tudi soglašajo. Javne predstavitve vseh štirih kandidatov bodo potekale v treh terminih, in sicer v sredo 24. 3. 2021 ob 16. uri, v četrtek 25. 3. 2021 ob 16. uri in v petek, 26. 3. 2021 ob 16. uri, prek spletnih povezav zoom. Kandidati morajo svoje programe poslati volilni komisiji najpozneje do 15. 3. 2021 do 12.00 ure. Programe kandidatov bomo objavili na spletni strani Univerze v Ljubljani 15. 3. 2021 po 15. uri. Novico dopolnjujemo z dodatnimi informacijami.

26. februar 2021 | Fakulteta

Vabilo na on-line delavnico: COMMUNICATING YOUR SCIENCE EFFECTIVELY

Vabimo vas na webinar z naslovom Communicating Your Science Effectively / Komuniciranje znanosti – učinkovito pisno in ustno sporočanje, ki bo 17. 2. 2021 od 15:00 do 16:00, izvajalec bo dr. David Peralta. Webinar bo izveden v angleškem jeziku.

11. februar 2021 | Študij, Raziskave, Karierni centri

Javno nastopno predavanje, izr. prof. dr. Rudi Verovnik: 15. 2. 2021

UL BF obvestilo o javnem predavanju izr. prof. dr. Rudija Verovnika, pred izvolitvijo v naziv redni profesor.

10. februar 2021 | Fakulteta, Inavguracijska predavanja

Informativni dan UL FFA 2021

Naše študijske programe boste lahko spoznali v obliki kratkih splošnih predstavitev v naslednjih terminih: v petek, 12. februarja 2021, ob 10. uri, v petek, 12. februarja 2021, ob 13. uri in v soboto, 13. februarja 2021, ob 10. uri. Predstavitve vseh študijskih programov bomo izvajali v živo preko spletne platforme Zoom (povezava bo objavljena v kratkem), kjer bodo na voljo tudi vsa predstavitvena gradiva, brošure, videi, vključili pa se boste lahko tudi v klepetalnice z našimi študenti, alumni in pedagogi. Za vas smo pripravili tudi presenečenje – nagradno igro!

03. februar 2021 | Fakulteta

2. ŠSSFD virtualni mini-simpozij: Cepivo proti SARS-CoV-2: korak do normalnega življenja

Naši predavatelji prof. dr. Borut Štrukelj, izr. prof. dr. Tomaž Bratkovič in asist. dr. Urška Nabergoj Makovec vam bodo natančneje razložili, kako cepiva proti COVID-19 delujejo, kako je mogoče, da so bila razvita tako hitro in zakaj jih kot družba nujno potrebujemo. Simpozij bo potekal na YouTubu. Predavateljem boste prek platforme “Slido” lahko zastavljali vprašanja in glasovali za najboljša vprašanja drugih poslušalcev. Tako boste sodelovali tudi na virtualni okrogli mizi, ki bo sledila predavanjem. Dogodek bo v ponedeljek, 15.2.2021, ob 17. uri. Povezava do predvajanja v živo bo na voljo v naslednjih dneh.

03. februar 2021 | Fakulteta