UVODNI DAN ZA BRUCE 2023

Študentski svet Fakultete za farmacijo (ŠS FFA) in sodelavci Fakultete za farmacijo (UL FFA) v sodelovanju z Društvom študentov farmacije Slovenije (DŠFS) in Študentsko organizacijo Fakultete za farmacijo (ŠO FFA) v letu 2023 že četrtič organizirajo Uvodni dan za bruce prvostopenjskih in enovitih študijskih programov.

13. september 2023 | Študij

Inavguracijsko predavanje izr. prof. dr. Boštjana Udoviča, pred izvolitvijo v naziv rednega profesorja

Fakulteta za družbene vede Univerze v Ljubljani obvešča, da bo imel dr. Boštjan UDOVIČ pred izvolitvijo v naziv rednega profesorja javno inavguracijsko predavanje z naslovom »Diplomatske študije kot samostojno polje znanstvenega preučevanja«

13. september 2023 | Fakulteta, Inavguracijska predavanja

»Spremenjeni pogoji za napredovanje po študijskih programih in za podaljšanje statusa za študente, ki so bili prizadeti v poplavah in zemeljskih plazovih avgusta 2023«

Študent odda vlogo na Komisijo za študijsko področje, ki bo potekala 26. 9. 2023. Vloga se odda preko informacijskega sistema VIS, od 8. 9. 2023 do 19. 9. 2023 (skladno z navodili, ki so objavljena pod Študij – Obvestila: VPISI V ŠTUD. L. 2023/24 – študijski programi 1. in 2. stopnje)

07. september 2023 | Študij

Drugi prijavni rok za izredni študij Industrijske farmacije

Vse potencialne kandidate obveščamo, da je do 22. septembra 2023 odprt drugi prijavni rok za izredni študijski program Industrijska farmacija v angleščini, ki ga bomo v šolskem letu 2023/2024 začeli izvajati na Fakulteti za farmacijo Univerze v Ljubljani.

06. september 2023 | Študij

Evropska noč raziskovalcev - Humanistika, to si ti! tudi letos nosi naslov »Človek živali in žival človeku«.

Vas zanima, kako svetijo kresničke in kako lahko izolirate DNA – molekulo življenja iz živalskega ali rastlinskega materiala? Bi si želeli izdelati šampon za svojega hišnega ljubljenčka? Vse to in še več smo za vas pripravili na Fakulteti za farmacijo Univerze v Ljubljani, kjer bo na Evropsko noč raziskovalcev 29. septembra 2023 med 17.00 in 22.00 potekalo več aktivnosti.

04. september 2023 | Fakulteta

Naknadni javni razpis za zbiranje kandidatov za fizične/kombinirane dolgoročne mobilnosti študentov z namenom študija v okviru programa ERASMUS+ v 2. semestru študijskega leta 2023-2024

Vsi študentje, ki bi želeli del študijskih obveznosti opraviti na kateri od partnerskih univerz v tujini, vabljeni v sredo 20. 9. 2023 ob 14.00 v predavalnico P4 na informativno predstavitev naknadnega razpisa za mobilnost študentov z namenom študija v okviru programa ERASMUS+ v 2. semestru študijskega leta 2023/2024. Spletno prijavo na ta razpis je potrebno oddati v VIS najkasneje do 29. 9. 2023.

31. avgust 2023 | Študij, Mednarodno sodelovanje, ERASMUS

Nastopno predavanje pred izvolitvijo v naziv redne profesorice za področje biokemija in molekemlarna, izr. prof. dr. Alja Videtič Paska, univ. dipl. biokem.,

Univerza v Ljubljani, Medicinska fakulteta, Vrazov trg 2, obvešča, da bo imela izr. prof. dr. Alja Videtič Paska, univ. dipl. biokem., nastopno predavanje pred izvolitvijo v naziv redne profesorice za področje biokemija in molekularna biologija v četrtek, 7. septembra 2023, ob 14. uri v Srednji predavalnici Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani, Korytkova2, Ljubljana.

29. avgust 2023 | Fakulteta, Inavguracijska predavanja

Interdisciplinarni doktorski študijski program Biomedicina: prijavni rok

Drugi prijavni rok za prijavo bo odprt od 1. do 7. septembra 2023. Več informacij na: https://www.uni-lj.si/studij/doktorski/biomedicina/prijava/razpis-b

29. avgust 2023 | Študij

Vabilo na nastopno predavanje BF - izr. prof. dr. Gregor Belušič

Biotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani obvešča, da bo imel izr. prof. dr. Gregor Belušič pred izvolitvijo v naziv redni profesor za področje Fiziologija živali javno predavanje z naslovom »Prostorska in funkcionalna organizacija mozaika v mrežnici muh in metuljev«. Javno predavanje bo v četrtek 14. 9. 2023 ob 14.00 uri v predavalnici B1, Oddelek za biologijo, Ljubljana, Večna pot 111, UL BF. Vljudno vabljeni!

25. avgust 2023 | Fakulteta, Predavanje

Obvestilo študentom: preference izbirni in alternativni predmeti 2023/2024

Študente, ki so oddali preference za izbor izbirnih predmetov obveščamo, da bodo predmeti, ki so izbrani po preferencah, v teh dneh vneseni v VIS. Predmet ob izpolnitvi vpisnega lista ni potrebno ponovno vpisati. Če se v skladu z merili (povprečna ocena, zasedba mest) študent ni uvrstil na katerikoli predmet iz nabora predmetov; mora predmet izbrati med predmeti iz seznama prostih mest v priloženem dokumentu. Tudi v primeru, da študent preferenc ni oddal, lahko izbira samo med predmeti iz seznama prostih mest v priloženem dokumentu (predmet obvezno izbere ob izpolnitvi vpisnega lista).

25. avgust 2023 | Študij