Zagovor doktorske disertacije: LIDIJA KOVAČ, mag. farm.

Obveščamo vas, da bo LIDIJA KOVAČ, mag. farm., zagovarjala doktorsko disertacijo z naslovom: »Proučevanje razgradnih poti zdravilnih učinkovin iz skupine zaviralcev virusne integraze s pomočjo in vitro in in silico orodij«

17. oktober 2023 | Študij

Komisija za študijsko področje - november 2023

Študente obveščamo, da morajo oddati vlogo za Komisijo za študijsko področje, ki bo potekala v mesecu novembra 2023, do četrtka, 9. 11. 2023, do 24:00 preko informacijskega sistema VIS; nato pa morajo natisnjeno in podpisano vlogo z dokazili oddati še v študentskem referatu (dvorišča stavba, visoko pritličje – desno, Aškerčeva cesta 9) do najpozneje petka, 10. 11. 2023 11:00 ure (ne glede na način dostave). Več informacij v celotnem obvestilu.

17. oktober 2023 | Študij

Spoštovani, pošiljamo vam Poziv k oddaji predlogov za nagrado dr. Ane Mayer Kansky za odmevno doktorsko delo. Rok za oddajo predlogov je 6.11.2023.

05. oktober 2023 | Fakulteta

Javni poziv za zbiranje predlogov nagrajencev UL FFA v letu 2023

Komisija za nagrade in priznanja UL FFA objavlja poziv za zbiranje predlogov nagrajencev fakultete za leto 2023 za nagrade in priznanja. Rok za oddajo predlogov je petek, 3. 11. 2023, v tajništvo fakultete.

04. oktober 2023 | Fakulteta

Javno predavanje: izr. prof. dr. Gregor Čepon pred izvolitvijo v naziv redni profesor. Predavanje z naslovom Strukturna dinamika: od teorije do praktičnih aplikacij bo v sredo, 11. 10. 2023 ob 12. uri na UL FS v predavalnici III/4.

03. oktober 2023 | Fakulteta, Inavguracijska predavanja

Evropska noč raziskovalcev 2023 na Fakulteti za farmacijo

Na Fakulteti za farmacijo smo se tudi letos pridružili vseevropskemu projektu in 29. septembra 2023 izvedli Evropsko noč raziskovalcev - Humanistika, to si ti! z naslovom »Človek živali in žival človeku«. Letos je bilo na Fakulteti za farmacijo res pestro, saj nas je že dopoldan obiskalo 90 srednješolcev s Šolskega centra Novo mesto, popoldan smo najprej gostili 34 osnovnošolcev iz Tržiča, zvečer pa je v naše laboratorije pokukalo okoli 160 otrok – številni seveda v spremstvu staršev.

03. oktober 2023 | Fakulteta

Javno predavanje: dr. Uršula Krevs Birk pred izvolitvijo v naziv redne profesorice. Javno predavanje bo v ČETRTEK 5. oktobra, ob 12.15 uri v predavalnici 15, na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani, Aškerčeva 2, 1000 Ljubljana.

02. oktober 2023 | Fakulteta, Inavguracijska predavanja

Zagovor doktorske disertacije: KATJA GLINŠEK, mag. mol. funk. biol.

Obveščamo vas, da bo KATJA GLINŠEK, mag. mol. funk. biol., zagovarjala doktorsko disertacijo z naslovom: »Razvoj sesalskih celičnih linij za proizvodnjo podobnih bioloških zdravil z uporabo sintetičnih transkripcijskih dejavnikov«

01. oktober 2023 | Študij

Javno predavanje: izr. prof. dr. Uroš Grošelj, univ. dipl. kem., pred izvolitvijo v naziv redni profesor

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani obvešča, da bo imel izr. prof. dr. Uroš Grošelj, univ. dipl. kem., pred izvolitvijo v naziv redni profesor javno predavanje z naslovom: “Od kafre do organokatalize in nazaj”