Predstavitev štipendij Nemške akademske službe za izmenjavo (DAAD)

Vas zanimata študij ali raziskovanje v Nemčiji? Nemška akademska služba za izmenjavo (DAAD) tudi v letošnjem študijskem letu ponuja različne štipendije za diplomante, raziskovalne štipendije za doktorande, postdoktorande in mlade znanstvenike, štipendije za delovna bivanja za visokošolske učitelje ter visokošolske poletne tečaje za tuje študente in diplomante v Nemčiji. Več informacij v celotni objavi novice.

21. marec 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Alumni, Štipendije

Razpis za Poletno šolo v Seulu

Objavljen je razpis za udeležbo študentov UL na mednarodni poletni šoli v Seulu, J. Koreja, ki bo potekala od 25. 6. do 26. 7. 2019. Prijave sprejema univerzitetna služba za mednarodno sodelovanje. Rok za prijavo je 8. 4. 2019. Podrobnosti in prijavnico najdete v priloženih dokumentih.

21. marec 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Študentska izmenjava Twinnet, Besancon – Ljubljana 2019

Od 6. do 10. marca 2019 je za člane Društva študentov farmacije Slovenije potekal prvi del Twinnet izmenjave s študenti farmacije iz Besancona v Franciji. S prijetno dobrodošlico so nas sprejeli v njihove domove in nam v petih dneh predstavili njihovo kulturo ter mesto. Dopoldne smo imeli strokovni del, sledilo je popoldne z raznimi ogledi in aktivnostmi, nato smo dan zaključili s prijetnim druženjem ob igranju iger. Vsi se že veselimo drugega dela izmenjave (9. do 13. april), ko nas bodo naši Twini prišli obiskati v Ljubljano.

18. marec 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje, DŠFS

Vabilo na dogodek "Decembrski Merry Mixer za tuje in slovenske študente"

Študentke in študenti, vabimo vas na decembrski Merry Mixer za tuje in slovenske študente, ki bo 14. decembra 2018, v Kazini, Kongresni trg 1, Ljubljana. Dogodek se prične ob 14. uri. Na dogodku se boste lahko povezali z mednarodnimi študenti in vadili svoje znanje tujih jezikov. Moderator dogodka bo Američan Noah Charney, profesor umetnostne zgodovine, ki živi v Sloveniji.

04. december 2018 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Izdelava magistrske naloge na Research Center Pharmaceutical Engineering (RCPE), Graz

Možnost izdelave magistrske naloge »In Vitro solid state characterization of novel solid dispersions for drug delivery through the lungs« v Grazu. Informacije dobite pri prof. Stanku Srčiču.

21. november 2018 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

CEEPUS štipendije, letni semester 2018/19: rok 15. 10. 2018

Razpisane so CEEPUS štipendije za dodiplomske in podiplomske študente. Vse informacije dobite pri prof. dr. Stanku Srčiču.

03. oktober 2018 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije, CEEPUS

Štipendije Madžarske za 2018/19

Razpis ter vse informacije, kakor tudi elektronske prijave potekajo preko spletne strani Tempus Public Foundation. Objavljamo roke prijave za redni študij, krajši semesterski študij, raziskovalne obiske in poletne šole.

21. december 2017 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Štipendija Rotary Hilfe District 1830 za študij na Univerzi v Tübingenu, Stuttgartu in Hohenheimu (rok za prijavo: 31. 3. 2018)

The scholarship is dedicated for young people with good knowledge of German who would like to spend an academic year at the University of Tübingen, or in Stuttgart.

21. december 2017 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Možnost doktorskega študija v Belgiji

Predviden pričetek študija je 1. maj 2017. Prijaviti se je potrebno čimprej.

07. april 2017 | Fakulteta, Študij, Mednarodno sodelovanje

Razpis štipendij Ad futura za študij v tujini 2017/2018

Ad futura od leta 2002 vsako leto razpiše štipendije za dodiplomski ali podiplomski študij v tujini. Te zanima več? Pohiti s prijavo in obišči delavnico!

23. marec 2017 | Študij, Mednarodno sodelovanje