Pretočni citometer Attune NxT z enoto za avtomatski odvzem vzorca CytKick™ Max

Kontakt:

Izr. prof. dr. Anja Pišlar, mag. farm.

Dostop:

Oprema je dostopna na Univerzi v Ljubljani, Fakulteti za farmacijo, Aškerčeva 7, 1000 Ljubljana. Dostop je možen po dogovoru s skrbnikom. Zaradi specifičnosti opreme mora biti skrbnik opreme navzoč ves čas dela na opremi.

Namembnost:

Pretočni citometer Attune NxT je naprava, ki rutinsko poleg hidrodinamskega fokusiranja uporablja zvočno valovanje/akustično silo za ločevanje ter fokusiranje posameznih delcev v vzorcu znotraj kapilare. Tehnologija omogoča hitrost zajemanja vzorčne raztopine na sistemu do 1 mL/min brez izgube kvalitete meritev. S sistemom lahko z veliko zanesljivostjo, natančnostjo in visoko resolucijo analiziramo delce velikosti od 0,2 µm do 50 µm. Sistem s štirimi laserji omogoča analizo 14 barvnih kombinacij, zato je pretočni citometer ustrezen za identifikacijo molekulskih tarč, karakterizacijo biokemijskih procesov kot tudi fenotipizacijo posameznih populacij celic. Nadgradnja sistema z enoto za avtomatski odvzem vzorca CytKick™ Max Autosampler omogoča hitro in avtomatizirano zajemanje, kar omogoča znatno hitrejše visoko zmogljivo rešetanje vzorcev.

Opis aparature:

Pretočni citometer Attune NxT je sestavljen iz celice (črpalke) za injiciranje vzorcev, optičnega sistema s “solid state flat top” diodnimi laserji, elektronike s pripadajočim programskim paketom in dela za shranjevanje delovnih tekočin in odpadnih reagentov. Attune NxT je majhen aparat dimenzij 40 cm x 58 cm x 43 cm, je enostaven za uporabo in vzdrževanje in zanj zadostujejo normalni laboratorijski pogoji. Sistem je nadgrajen z enoto za avtomatski odvzem vzorca CytKick Max Autosampler. Ta omogoča hitro obdelavo več vzorcev s samodejno analizo vzorcev iz plošč s 96-imi in 384-imi vdolbinicami (standardne in »deep well« plošče), kot tudi odvzem vzorcev iz plošč z dimenzijami po meri in stojal za mikrocentrifugirke volumna 1,5 ali 2,0 mL. Vključuje »boost mode«, ki omogoča hitrejšo obdelavo vzorcev. Poleg tega z uporabo posebnih stojal za plošče in mikrocentrifugirke omogoča pasivno hlajenje vzorcev.

Cenik:

Cena uporabe znaša ?? €/uro.