Špela Zupančič iz Fakultete za farmacijo Univerze v Ljubljani je na Znanstvenem slamu zasedla 3. mesto

Znanstveni_slam_2016Spela_Zupancic_3-mesto_Znanstveni_slam_2016

29. septembra 2016 je v Ljubljani potekal prvi slovenski znanstveni slam, katerega namen je spodbuditi mlade znanstvenike na začetku kariere k poljudnemu predstavljanju svojega dela nestrokovni javnosti. Med enajstimi predstavitvami je del svojega raziskovanja predstavila tudi naša mlada raziskovalka, Špela Zupančič, ki je zasedla 3. mesto.

Špela Zupančič je s svojim nastopom Z nanovlakni proti zobu časa poslušalcem predstavila razvoj parodontalne bolezni, trenutno zdravljenje te bolezni in razvoj novih dostavnih oblik za izboljšano zdravljenje te bolezni, ki poteka na Katedri za farmacevtsko tehnologijo z sodelovanjem drugih institucij. Glavni namen je razviti nanovlakna z uspešno vgrajeno protimikrobno učinkovino ali probiotikom, ki bi se v obzobnem žepu sproščali preko enega tedna in tako lokalno omogočili vzpostavitev normalne ustne flore potrebne za ustavitev bolezni.

Dostop do dogodka je na voljo v obliki videa in oddaje.