Štipendije Utrechtske mreže za študente in mlade raziskovalce Univerze v Ljubljani: rok za prijave 1. 2. 2020

Utrechtska mreža bo podelila do 20 štipendij v višini 1000€ študentom ali mladim raziskovalcem, ki niso upravičeni do financiranja iz ostalih programov (kot je Erasmus+/ npr. zaradi krajšega termina mobilnosti). Štipendija je namenjena za raziskovalne dejavnosti pri pripravi zaključnega dela na II ali III stopnji študija. Mobilnost si študentje organizirajo sami, na eni izmed univerz, članic Utrechtske mreže. Mobilnost lahko traja od 1 do 6 mesecev. Rok upravičenosti za izvedbo mobilnosti je od 1. 4. 2020 do 31. 3. 2021. Podrobnosti so objavljene v celotni objavi novice.

12. december 2019 | Fakulteta, Študij, Raziskave, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Svečano imenovanje novih rednih profesoric in profesorjev, 9. december 2019

Na Univerzi v Ljubljani je v ponedeljek, 9. 12. 2019, potekalo svečano imenovanje novih rednih profesoric in rednih profesorjev. Med njimi so naziv rednega profesorja prejeli prof. dr. Mitja Kos, mag. farm., prof. dr. Zdenko Časar, univ. dipl. kem. in prof. dr. Janez Mavri, univ. dipl. kem..

10. december 2019 | Fakulteta

Izmenjave preko Venice International University (VIU) in razpisi "2020 Graduate Activities"

Obveščamo vas, da se je Univerza v Ljubljani vključila v konzorcij 19 univerz Venice International University s sedežem v Benetkah. VIU ponuja možnosti za izmenjavo študentom vseh stopenj in smeri kot tudi različne programe poletnih šol, intenzivne tematske seminarje za študente druge in tretje stopnje, mednarodno akademijo za doktorske študente, pripravništvo v podjetjih v Italiji oz. na članicah univerz VIU. V okviru VIU so že objavljeni razpisi za prijavo ter odprte prijave na »2020 Graduate Activities«. Povezave so objavljene v celotni novici.

10. december 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Na obisku delegacija Severno Kavkaške Federalne Univerze iz Stavropola

V torek 3. decembra 2019, je Fakulteto za farmacijo obiskala delegacija Severno Kavkaške Federalne Univerze iz Stavropola; in sicer Rektor Dr. Dmitry Bespalov, prorektorica za študijske zadeve Dr. Irina Solovyova, in direktor Inštituta za vede o življenju Dr. Andrey Bratsikhin. V okviru obiska so si ogledali naše laboratorije in se seznanili z našim raziskovalnim delom. Potekali so pogovori o možnostih sodelovanja na področju raziskovalnega in pedagoškega dela.

09. december 2019 | Fakulteta, Mednarodno sodelovanje

Državno univerzitetno prvenstvo v šahu 2019/20: Študent UL FFA, Boris Markoja, osvojil 1. mesto

Slovenska univerzitetna športna zveza je v sodelovanju s Šahovsko zvezo Slovenije organizirala državno univerzitetno prvenstvo (DUP) v šahu 2019/20. Dobili smo najboljše v treh kategorijah (ženske, moški in amaterji). Študent Fakultete za farmacijo Univerze v Ljubljani Boris Markoja je osvojil 1. mesto v moški kategoriji.

05. december 2019 | Fakulteta, Šport

Vabilo na javno preizkusno predavanje, asist. dr. Peter Molek, 11. 12. 2019

Vabimo vas na javno preizkusno predavanje asist. dr. Petra Moleka, v postopku izvolitve v naziv docenta za področje farmacevtske biologije, v sredo, 11. 12. 2019, ob 9.30 uri, v predavalnici P1 na UL FFA (pritličje), Aškerčeva c. 7, v Ljubljani.

03. december 2019 | Fakulteta

Vabilo na javno preizkusno predavanje, asist. dr. Alenka Šmid, 9. 12. 2019

Vabimo vas na javno preizkusno predavanje asist. dr. Alenke Šmid, v postopku izvolitve v naziv docentke za področje klinične biokemije in laboratorijske biomedicine, v ponedeljek, 9. 12. 2019, ob 11. uri, v predavalnici P2 na UL FFA (1. nadstropje), Aškerčeva c. 7, v Ljubljani.

03. december 2019 | Fakulteta

Inkubator inovativnosti, 21. do 28. 11. 2019

Med 21. 11. in 28. 11. se je na naši fakulteti odvijal nov projekt, Inkubator inovativnosti. V prvem delu so bila za vse študente naše fakultete organizirana predavanja na temo pljučnega raka ter marketinga v farmaciji. Sledil je tekmovalni del, v katerem so sodelujoče ekipe dobile izziv, da pripravijo čim boljšo javno kampanjo za ozaveščanje ljudi o pljučnem raku.

29. november 2019 | Študij, DŠFS

Vabilo na znanstveno konferenco "Ženske in znanost": 5. 12. 2019

Konferenca bo v četrtek, 5. decembra 2019, ob 18. uri v Cankarjevem domu (konferenčna dvorana M3-4), Prešernova cesta 10, 1000 Ljubljana in bo potekala v francoščini in slovenščini (konsekutivno tolmačenje). Na konferenci sodeluje tudi naša sodelavka in slovenska dobitnica štipendije L'Oréal-UNESCO "Za ženske v znanosti" za leto 2019, mlada raziskovalka asist. Janja Mirtič, s Katedre za farmacevtsko tehnologijo.

29. november 2019 | Fakulteta

FEBS konferenca 2020 v Ljubljani

Registracija je odprta in kotizacija za mlade do 35. leta je 250 EUR do 5. marca 2020. Seveda so vabljeni tudi ostali raziskovalci. Do 15. decembra 2019 pa se lahko mladi do 35. leta prijavijo še na Young Scientist Forum, ki bo potekal 3 dni pred začetkom kongresa v Lovranu. Izbranim za YSF organizatorji pokrijejo vse stroške, tudi za glavni kongres v Ljubljani. Na kongresu bodo kot vabljeni predavatelji sodelovali najvidnejši raziskovalci v svetovnem merilu, pričakujemo do 1800 udeležencev. V zadnjih letih bo to največje znanstveno srečanje pri nas na področju znanosti o življenju.

25. november 2019 | Fakulteta, Raziskave