Predstavitev Zavoda ZON.si in spoznavanje s perspektivnim poklicem tržnika oglasnega prostora

Karierni centri UL vas vabijo na predstavitev Zavoda ZON.si in spoznavanje s perspektivnim poklicem. Za udeležbo je potrebna prijava. Več informacij v priloženem vabilu.

18. oktober 2016 | Študij, Karierni centri

OBVESTILO! Študente interdisciplinarnega doktorskega študijskega programa Biomedicina obveščamo, da je na spletni strani Univerze v Ljubljani objavljen Javni razpis za sofinanciranje doktorskih študentov – generacija 2016.

Rok za prijave je četrtek, 20. 10. 2016 do 12.00 ure. Lepo pozdravljeni! Prof. dr. Aleš Obreza Prodekan za študijsko področje

13. oktober 2016 | Študij

Priznanje Slovenskega združenja za klinično kemijo in laboratorijsko medicino za prof. dr. Janja Marc

Na 5. slovenskem kongresu klinične kemije in laboratorijske medicine je prof. dr. Janja Marc dobila priznanje Slovenskega združenja za klinično kemijo in laboratorijsko medicino za zasluge pri delovanju društva in za uspehe pri razvoju klinične kemije in laboratorijske medicine v Sloveniji.

11. oktober 2016 | Fakulteta

Špela Zupančič iz Fakultete za farmacijo Univerze v Ljubljani je na Znanstvenem slamu zasedla 3. mesto

Med mladimi znanstveniki na začetku kariere je Špela Zupančič s svojim nastopom Z nanovlakni proti zobu časa poslušalcem predstavila razvoj parodontalne bolezni, trenutno zdravljenje in razvoj novih dostavnih oblik, ki jih raziskuje v okviru projekta na Katedri za farmacevtsko tehnologijo FFA UL. Glavni namen je razviti nanovlakna z antibiotikom ali probiotikom, ki bi se v obzobnem žepu sproščali en teden in tako lokalno omogočili vzpostavitev normalne ustne flore potrebne za ustavitev bolezni.

05. oktober 2016 | Fakulteta, Raziskave

Zagovor doktorske disertacije, Jure Peklar, mag. farm., 10. 10. 2016

Vabimo vas na zagovor doktorske disertacije z naslovom »Zdravje starostnikov in oseb s posebnimi potrebami ter njihova uporaba zdravil in prehranskih dopolnil«, ki jo bo zagovarjal Jure Peklar, mag. farm.

05. oktober 2016 | Študij

Komisija za študijsko področje – 25. 10. 2016

Rok za oddajo vloge je do torka, 18.10.2016 do 10:00 ure (ne glede na način dostave).

04. oktober 2016 | Študij

Vabilo na delavnico za pedagoge: INTERCULTURAL FLUENCY

Oktobra in novembra 2016 bo CMEPIUS v sodelovanju z British Council izvedel več 3-dnevnih delavnic z naslovom INTERCULTURAL FLUENCY na različnih lokacijah po Sloveniji.

04. oktober 2016 | Mednarodno sodelovanje

Zagovor doktorske disertacije, Ivana Klopčič, mag. farm., 7. 10. 2016

Vabimo vas na zagovor doktorske disertacije, ki jo bo zagovarjala Ivana Klopčič, mag. farm., z naslovom »Raziskave endokrinih učinkov fenolnih analogov bisfenola A in njihovih mešanic in silico in in vitro«.

03. oktober 2016 | Študij

Zagovor doktorske disertacije, Marina Gjorgjieva, mag. farm., 5. 10. 2016

Vabimo vas na zagovor doktorske disertacije, ki jo bo zagovarjala Marina Gjorgjieva, mag. farm., z naslovom »Načrtovanje, sinteza in vrednotenje zaviralcev DNA giraze B z benzotiazolskim skeletom«.

28. september 2016 | Študij

Zagovor magistrske naloge, Matjaž Tuš, mag. farm., absolvent Univerzitetnega znanstvenega podiplomskega študija Biomedicina - znanstveno področje Farmacija, 30. 9. 2016

Vabimo Vas na zagovor magistrske naloge, ki jo bo zagovarjal Matjaž TUŠ, mag. farm., absolvent Univerzitetnega znanstvenega podiplomskega študija Biomedicina - znanstveno področje Farmacija, z naslovom »OCENA VNOSA NEKATERIH IZBRANIH ADITIVOV ZA ŽIVILA S PREHRANSKIMI DOPOLNILI IN PRIMERJAVA PRISOTNOSTI TEH ADITIVOV V PREHRANSKIH DOPOLNILIH IN ZDRAVILIH NA RECEPT«.

23. september 2016 | Študij