Vabilo na javno predavanje izr. prof. dr. Petre Golja pred izvolitvijo v naziv redna profesorica: 11.12.2020

UL BF vabi na javno predavanje izr. prof. dr. Petre Golja pred izvolitvijo v naziv redne profesorice. Vabljeni.

03. december 2020 | Fakulteta

Vabilo na inavguracijsko predavanje dr. Urške Golob Podnar, 9. 12. 2020

UL FDV vabi na inavguracijsko predavanje dr. Urške Golob Podnar, ki bo potekalo preko zoom povezave v sredo, 9. 12. 2020 ob 14. uri.

03. december 2020 | Fakulteta

Zagovor doktorske disertacije, Manca Ogrič, mag. lab. biomed., 8. 12. 2020

Univerza v Ljubljani Fakulteta za farmacijo obvešča, da bo MANCA OGRIČ, mag. lab. biomed., zagovarjala doktorsko disertacijo z naslovom Imunogenost infliksimaba in adalimumaba ter njun vpliv na vnetno stimulirane humane endotelijske celice koronarne arterije, dne 8. decembra 2020, ob 15.30 uri, preko orodja MS Teams, znotraj skupine Doktorat MANCA OGRIČ. Zainteresirana javnost Študentskemu referatu: mateja.tercic@ffa.uni-lj.si pošlje izpolnjeno vlogo za prisostvovanje na zagovoru in izjavo, najkasneje do ponedeljka, 7. 12. 2020 do 13. ure.

03. december 2020 | Študij

Teden Univerze letos poteka virtualno

Letos zaradi epidemioloških razmer Tedna Univerze žal ne moremo slavnostno obeležiti v živo. A ker je nadvse pomembno, da izpostavimo navdihujoče posameznice in posameznike, ki so prispevali k nadaljnjemu uspešnemu delu univerze, poteka na spletu. Tako najodličnejše raziskovalne dosežke, prejemnice in prejemnike častnih nazivov, plaket, nagrad, listin in priznanj s ponosom predstavljamo na posebni spletni strani www.uni-lj.si/tedenuniverze.

01. december 2020 | Fakulteta

Brezplačna izobraževanja na daljavo!

Če želite biti v tem času bolj aktivni, vam Karierni centri UL na voljo ponujamo veliko brezplačnih izobraževanj na temo osebnega in profesionalnega razvoja. Kar nekaj tako na temo osebne rasti kot tudi na temo kariere pa jih najdete tudi v naši e-učilnici. Po kar nekaj koristnih nasvetih o učenju in iskanju motivacije za učenje pa lahko pobrskate tudi v našem priročniku za tutorje.

30. november 2020 | Študij, Karierni centri

Prof. dr. Samo Kreft in prof. dr. Aleš Obreza v oddaji (Ne)znana poglavja slovenske zgodovine; Velike bolezni

Na 1. programu Televizije Slovenija je bila v sredo, 25. novembra 2020 premierno predvajana izobraževalno-zgodovinska oddaja (Ne)znana poglavja slovenske zgodovine; Velike bolezni. V oddaji so bile predstavljene tri najpomembnejše pandemije v preteklosti, ki so pomembno vplivale tudi na današnje slovensko ozemlje.

27. november 2020 | Fakulteta

Raziskovalni dan Fakultete za farmacijo 2020

Vljudno vabljeni na fakultetno prireditev v okviru »Tedna Univerze v Ljubljani«, ki bo v sredo, 2. decembra 2020, s pričetkom ob 8.30 uri.

26. november 2020 | Fakulteta

Aktivnosti VIU Venice International University in prijava: od 5. 12. 2020 dalje

V soboto, 5. 12. 2020, odprejo prijave na tematske seminarje, nekatere aktivnosti doktorske akademije ter na zimske oz. poletne šole VIU. Več informacij najdete na www.uni-lj.si/studij/partnerji/viu/aktivnosti.

25. november 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Evropska noč raziskovalcev 2020

Vabimo vas, da se udeležite dogodkov z ogledom video vsebin, ki jih v okviru dogodka Evropska noč raziskovalcev 2020 organizira Univerza v Ljubljani Fakulteta za farmacijo, dne 27. 11. 2020. Seznam predvajanja se bo sproti dopolnjeval, zato vas vabimo k spremljanju Youtube kanala. Povezave objavljamo v objavi celotne novice.

25. november 2020 | Fakulteta

Izr. prof. dr. Tomaž Bratkovič iz UL FFA, Katedre za farmacevtsko biologijo v Radijski oddaja Frekvenca X – Cepiva in mi 2/3

V Frekvenci X (Val 202), ki znanost ljudem približa na poljuden način, v seriji treh radijskih oddaj teče beseda o zgodovini, pomenu, delovanju in razvoju cepiv. V drugi oddaji z dne 19. 11. 2020, poimenovani Fascinantno potovanje do sodobnih cepiv, je sodeloval tudi izr. prof. dr. Tomaž Bratkovič s Katedre za farmacevtsko biologijo, ki je predstavil značilnosti rekombinantnih cepiv in potek vrednotenja njihove varnosti in učinkovitosti. Oddaji lahko prisluhnete povezavi https://val202.rtvslo.si/frekvencax/.

23. november 2020 | Fakulteta