Zagovor doktorske disertacije Mateja Tršan, mag. farm., 6. 5. 2020

Univerza v Ljubljani Fakulteta za farmacijo obvešča, da bo MATEJA TRŠAN, mag. farm., zagovarjala doktorsko disertacijo z naslovom: »Proučevanje bioluminiscenčne metode za ocenjevanje mikrobiološke kakovosti prostorov v sterilni proizvodnji v bolnišnici«. ​ Javni zagovor bo v sredo, 6. maja 2020 ob 15. uri, preko orodja MS Teams znotraj skupine Doktorat Mateja Tršan. ​

29. april 2020 | Študij

Rektorjeva nagrada za naj inovacijo Univerze v Ljubljani 2020

LUI in Univerza v Ljubljani letos že devetič organizirata Rektorjevo nagrado za naj inovacijo Univerze v Ljubljani z namenom, da se podpre čim več inovacij in inovativnih podjetniških idej. Rektorjeva nagrada je tradicionalni natečaj za študente in zaposlene na Univerzi v Ljubljani, ki spodbuja vstop inovacij na trg. K prijavam vabimo vse, ki imate tehnološke in netehnološke inovacije ali inovativne podjetniške ideje. Prijave zbirajo do vključno 7. septembra (23:59).

28. april 2020 | Fakulteta

Sklep rektorja COVID 19 22. 4. 2020 – usmeritve glede znanstvenoraziskovalnega dela

Glede na aktualne razmere v zvezi s COVID-19 in na predlog Skupine za koordinacijo COVID-19 na UL ter ob upoštevanju navodil vlade in NIJZ je rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Igor Papič sprejel sklep in usmeritve glede znanstvenoraziskovalnega dela; celotno vsebino objavljamo v priloženem dokumentu. Sklep velja za čas po 3. 5. 2020, ko se predvidevajo sprostitve omejitev in velja do preklica.

23. april 2020 | Fakulteta

Razpis za praktično usposabljanje Erasmus SMP 19/20 je zaradi izrednih razmer podaljšan do 31.12.20. Vsi študentje, ki bodo opravili prakso do 31.12.20, se prijavijo in bodo financirani iz tega razpisa. Redni razpis za Erasmus praktično usposabljanje SMP 20/21 bo objavljen meseca januarja, z upravičenim obdobjem po 1. 1. 2021. Prijavnica in navodila za oddajo spletne vloge so priložena.

22. april 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Pregled uporabnih informacij za študente UL v času epidemije

​Zaradi trenutne pandemije koronavirusa se je naše vsakdanje življenje bistveno spremenilo. Brez skrbi, tu smo, da vam ponudimo nekaj koristnih informacij in vas podpremo. Karierni centri UL so zbrali nekaj idej in koristnih informacij, da se boste lažje prebili skozi ta čas in ga morda celo obrnili sebi v prid. Vsebina se navezuje predvsem na skrb za psihofizično počutje, potencialne vire finančne pomoči in možnosti za osebni in profesionalni razvoj.

16. april 2020 | Študij, Karierni centri

Sklep rektorja COVID-19 z dne 15. 4. 2020

Glede na aktualne razmere v zvezi s koronavirusom COVID-19 in na predlog Skupine za koordinacijo COVID-19 na UL, ki temelji na mnenjih epidemiologov in infektologov, je rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Igor Papič sprejel sklep, da v kolikor bodo razmere dopuščale in pod pogojem, da bodo veljavni omejitveni ukrepi Vlade RS sproščeni, se za obdobje po 3. 5. 2020 v okviru UL sprejmejo priporočila o izvajanju pouka, praktičnega usposabljanja in o preverjanju znanj, ki jih v celoti objavljamo v priloženem dokumentu. Sklep je veljaven s 15. 4. 2020 in velja do preklica.

16. april 2020 | Fakulteta, Študij

Sklep rektorja COVID-19 z dne 7.04.2020

Do vključno 30. 4. 2020 oziroma do preklica tega sklepa se podaljša veljavnost vseh ukrepov o prekinitvi izvajanja vseh oblik neposrednega pedagoškega dela s fizično prisotnostjo študentov in omejitvi osebnih stikov pri vseh aktivnostih na Univerzi v Ljubljani in uporabi drugih oblik pedagoških aktivnosti in ostale komunikacije, skladno s sklepi kolegija dekanov z dne 12. 3. 2020.

07. april 2020 | Fakulteta, Študij

Razpis Go Styria: štipendije za leto 2020/2021

Univerza v Gradcu vabi dodiplomske, podiplomske študente in podoktorske kandidate, da se prijavijo na razpis za Go Styria štipendije za leto 2020/2021. Prijave so že odprte.

30. marec 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Na UL FFA ustanovili delovno skupino za spremljanje novosti na področju terapije COVID 19 - obvestilo 24.3.2020

V situaciji ogrožajoče pandemije se tudi na Fakulteti za farmacijo Univerze v Ljubljani soočamo z mnogimi strokovnimi izzivi in izrednim zanimanjem stroke in javnosti do informacij.

24. marec 2020 | Fakulteta

Sklep rektorja COVID-19 z dne 18.03.2020

Sprejet je sklep o podaljšanju veljavnosti vseh ukrepov o prekinitvi izvajanja vseh oblik neposrednega pedagoškega dela in omejitvi osebnih stikov pri vseh aktivnostih na Univerzi v Ljubljani. Sklep z dne 18.03.2020 stopi v veljavo takoj in velja do preklica, najmanj pa do vključno 13. 4. 2020.

19. marec 2020 | Fakulteta, Študij