Vabilo na brezplačne spletne dogodke v okviru progama Mesec zdravja - april 2021

Posebne razmere, v katerih smo že dobro leto, so nas še bolj opozorile, kako pomembno je zdravje in zdrav življenjskih slog posameznice oz. posameznika. O naravnih priložnostih za krepitev imunskega sistema, samoohranitvenih ukrepih v samoizolaciji, zdravi prehrani in prehranskih navadah, ustreznih navadah za kakovosten spanec, pravilnem pristopu h gibanju in vadbam bodo na dogodkih Meseca zdravja (april 2021), spregovorili uveljavljeni strokovnjaki in strokovnjakinje. Za dodatno gibalno motivacijo sprejmite izziv »V 30 dneh peš okoli sveta«, ki vabi vse udeleženke in udeležence k beleženju korakov za dosego skupnega cilja – 20.000.000 korakov v mesecu aprilu. Več informacij in način prijave najdete v celotni objavi novice.

09. april 2021 | Študij, Šport

Tretji teden zveze EUTOPIA 12.–16. 4. 2021

V tednu od 12. do 16. 4. 2021 bo potekal tretji teden zveze EUTOPIA, ki ga tokrat organizira Univerza v Göteborgu. Vabljeni k udeležbi na seminarjih, delavnicah in drugih dogodkih. Na dogodek se je potrebno prijaviti. Več informacij v celotni novici.

09. april 2021 | Fakulteta, Študij

Strokovno izpopolnjevanje s področja farmacije: SAMOTESTIRANJE, HITRO TESTIRANJE ALI TESTIRANJE OB PREISKOVANCU?

Fakulteta za farmacijo Univerze v Ljubljani (UL FFA) vljudno vabi na Strokovno izpopolnjevanje s področja farmacije na temo Samotestiranje, hitro testiranje ali testiranje ob preiskovancu?, ki bo potekalo 15., 16. in 22. junija 2021.

08. april 2021 | Fakulteta

Vabilo na okroglo mizo: Prepoznavanje in preprečevanje nasilja v akademskem okolju

Karierni centri UL vabijo na okroglo mizo, na kateri se bomo pogovarjali o problematiki nasilja v akademskem okolju. Univerza v Ljubljani si želi ustvarjati okolje, v katerem se spoštuje dostojanstvo študentk in študentov ter zaposlenih. V letu 2020 so Univerzo v Ljubljani pretresli dogodki razkritij, ki nakazujejo, da je potreben večji poudarek ozaveščanju v zvezi z razumevanjem koncepta »dostojanstva«. Na dogodek se je potrebno prijaviti, vse podrobnosti v celotni objavi novice.

07. april 2021 | Študij, Karierni centri

VOLITVE REKTORJA: elektronske volitve in testno glasovanje - navodila za prijavo in glasovanje

Volitve rektorja bodo potekale v torek, 13. aprila 2021, na vseh 26 članicah Univerze in rektoratu hkrati. Zaradi epidemioloških razmer bodo potekale elektronsko, in sicer z uporabo sistema Simpy Voting. Obveščamo vas, da lahko vsi volivci od danes od 9.00 in do 12. 4. 2021 do 15.00 prek programske opreme Simply Voting opravijo testne volitve. Povezavo objavljamo v celotni novici, navodila so priložena.

07. april 2021 | Fakulteta

VOLITVE REKTORJA: Navodilo za elektronske volitve in testno glasovanje - obveščanje študentov po članicah

V novici vam posredujemo obvestilo predsednika Volilne komisije UL. Povezava do volitev, podrobnosti in navodila o volitvah ter možnosti testnega glasovanja so objavljena v celotni novici.

07. april 2021 | Študij

Zagovor doktorske disertacije, Maja Preskar, mag. farm., 6. 4. 2021 - novo obvestilo

Objavljamo popravljeno obvestilo v zvezi z zagovorom doktorske disertacije Maje Preskar, ker je prišlo do spremembe termina zagovora. Univerza v Ljubljani Fakulteta za farmacijo obvešča, da bo MAJA PRESKAR, mag. farm., zagovarjala doktorsko disertacijo z naslovom »Razvoj in optimizacija izdelave liofilizata z ibuprofenom za parenteralno uporabo« v torek, 6. aprila 2021, ob 15. uri, preko orodja MS Teams. Zainteresirana javnost Študentskemu referatu: doktorski.studij@ffa.uni-lj.si pošlje izpolnjeno vlogo za prisostvovanje na zagovoru in izjavo najkasneje do petka, 2. aprila 2021, do 13. ure. V primeru, da ste že posredovali vlogo in izjavo za zagovor, vam je ni potrebno ponovno pošiljati.

26. marec 2021 | Študij

Stand up show z Gašperjem Bergantom in Maticem Kokošarjem, sreda, 23. 3. 2021, ob 20h

Smeh je univerzalni jezik, ki nam odpira pot do vseh ljudi in pomembno vpliva na naše razpoloženje. Že 15 minut intenzivnega smeha na dan je dovolj, da naši možgani dobijo več kisika, da se tvori več serotonina (hormona sreče). Vzemite si čas in se nam v sredo, 24. 3. 2021 ob 20. uri pridružite na zoom Stand up show z Gašperjem Bergantom in Maticem Kokošarjem. Pričakujemo polno mero smeha in dobre volje. Prijava: https://popr.uni-lj.si.

23. marec 2021 | Študij

Predstavitev kandidatov za rektorja UL

V skladu s predpisanim načinom je prispelo pet predlogov za štiri kandidate, in sicer za prof. dr. Igorja Lukšiča (predlog z UL FDV), prof. dr. Gregorja Majdiča (predlog z UL VF), prof. dr. Igorja Papiča (predlog z UL FE in UL FKKT), prof. dr. Antona Ramšaka (predlog z UL FMF). Javne predstavitve vseh štirih kandidatov bodo potekale v treh terminih, in sicer za UL FFA dne 24. 3. 2021, ob 16. uri. Več informacij o predstavitvah najdete na spletni strani UL: https://www.uni-lj.si/aktualno/novice/2021031914400204/. Ostale podrobnosti v novici.

22. marec 2021 | Fakulteta

Razpis za GO STYRIA štipendije za raziskovalno delo na Univerzi v Gradcu za leto 2021/22

Go Styria is a scholarship program for master and doctoral students as well as post-docs interested in a short term research stay (max. 4 months) in the context of their master, doctoral thesis or post-doc research. Details on the program call: https://international.uni-graz.at/en/incoming-exchange/go-styria-scholarship-programme/. Program deadlines are 20./22.

22. marec 2021 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije