Prešernove nagrade 2019

Študenti predložijo dela za Prešernovo nagrado za študijsko leto 2018/19 najkasneje do srede 10. julija 2019. Dela (s prilogami) oddajo v Študentskem referatu (Aškerčeva 9, visoko pritličje - desno, soba štev. 9). Pri oddaji nalog je potrebno dosledno upoštevanje navodil (priloga).

30. januar 2019 | Študij

Rektorjeva nagrada za naj inovacijo Univerze v Ljubljani 2019

LUI in Univerza v Ljubljani letos že devetič organiziramo Rektorjevo nagrado za naj inovacijo Univerze v Ljubljani z namenom, da se podpre čim več inovacij in inovativnih podjetniških idej. Rektorjeva nagrada je tradicionalni natečaj za študente in zaposlene na Univerzi v Ljubljani, ki vzpodbuja vstop inovacij na trg. K prijavam vabimo vse, ki imate tehnološke in netehnološke inovacije ali inovativne podjetniške ideje. Prijave zbiramo do četrtka, 3. marca 2019, do 23.59 ure. Več informacij in prijave: http://lui.si/rektorjeva-nagrada/

28. januar 2019 | Fakulteta

Regijski BioCamp 2019

K prijavi za udeležbo na Regijskem BioCampu 2019 ste vabljeni dodiplomski (zadnji letnik), magistrski, doktorski in postdoktorski študenti naravoslovnih in ekonomskih znanosti s fakultet v regiji. Na podlagi akademskih dosežkov, strokovnih izkušenj in ob študijskih dejavnosti bo izbranih skupno 35 študentov iz regije. Več v celotni objavi novice in na naslovu www.lek.si/biocamp.

17. januar 2019 | Fakulteta, Študij

Razpisa AEN in MAUI

Obveščamo vas o razpisu študentskih izmenjav za študijsko leto 2019-20 s konzorcijema univerz AEN (Avstralija) in MAUI (ZDA). Razpis je objavljen na spletni strani https://www.uni-lj.si/aktualno/razpisi/. Prijave zbira Univerzitetna služba za mednarodno sodelovanje do 11. 2. 2019.

17. januar 2019 | Mednarodno sodelovanje

Univerza v Ljubljani je objavila Naknadni javni razpis za zbiranje kandidatov za mobilnost študentov z namenom praktičnega usposabljanja Erasmus+ v letu 2018/19. Upravičeno obdobje tega razpisa je od 1.3. do 30.9.2019. Obdobje financiranja je omejeno na (skupno) 6 mesecev. Prijavite se najkasneje 14. 2. 2019 do 15. ure v študentskem referatu UL FFA.

17. januar 2019 | Mednarodno sodelovanje

Razpis za 49. Krkine nagrade

Krka, d. d., Novo mesto razpisuje 49. Krkine nagrade, ki so namenjene študentom programov na vseh treh študijskih stopnjah ter dijakom gimnazij in srednjih šol. K sodelovanju vabijo vse, ki ste oziroma boste svoje raziskovalne naloge z znanstvenih področij, povezanih z raziskavami in razvojem, proizvodnjo, vrednotenjem in kakovostjo ter trženjem farmacevtskih surovin in zdravil, končali v obdobju od 1. julija 2018 do 30. junija 2019 ter jih na razpis prijavili do 5. julija 2019. Informacije o prijavnih in razpisnih pogojih so na voljo na spletni strani Krkinih nagrad.

16. januar 2019 | Fakulteta

Javno preizkusno predavanje pred izvolitvijo v naziv docentke za področje farmacevtske nanotehnologije, asist. dr. Špela Zupančič, mag. farm

Predavanje z naslovom "Mikrofluidika v nanotehnologiji" bo v sredo, 16. januarja 2019, ob 14. uri, v predavalnici P3, UL FFA (2. nadstropje) Aškerčeva c. 7, Ljubljana.

10. januar 2019 | Fakulteta, Predavanje

Rektorjeva nagrada za Naj inovacijo Univerze v Ljubljani 2019

Rektorjeva nagrada je tradicionalni natečaj za študente in zaposlene na Univerzi v Ljubljani, ki vzpodbuja vstop inovacij na trg. K prijavam vabimo vse, ki imate tehnološke in netehnološke inovacije ali inovativne podjetniške ideje. Prijavi svojo inovacijo ali idejo in pomagali ti bomo pri uspešnem vstopu na trg.

21. december 2018 | Fakulteta, Študij, Raziskave

Zaslužni profesor dr. Franc Kozjek, mag. farm., 80-letnik

Profesor dr. Franc Kozjek v letu 2018 praznuje 80-letnico rojstva. Rezultati delovanja profesorja Kozjeka so mnogoteri, od številnih objav v mednarodnih znanstvenih revijah preko prenosa znanj v industrijo in zdravstvo do kadrovskih okrepitev na sedanji Fakulteti za farmacjo.

20. december 2018 | Fakulteta

Razpis za raziskovalne štipendije ASEF: Prijave do 15. 2. 2019

Ameriško-slovenska izobraževalna fundacija ASEF (https://www.asef.net) je objavila razpis za raziskovalne štipendije na 32 odličnih univerzah v ZDA, Kanadi, Veliki Britaniji, Avstraliji in Novi Zelandiji. Možne so prijave za področja fizike, biologije, medicine, strojništva, elektrotehnike, računalništva, matematike, ekonomije, okoljskih znanosti, glasbe, prava, lingvistike, politologije in humanistike. Razpis je objavljen na spletni strani ASEF. Rok za oddajo prijav je 15. 2. 2019.

19. december 2018 | Mednarodno sodelovanje