Vabilo na spletni pogovor "Pomen zaščite kroničnih bolnikov in starejših proti pnevmokokom"

Kako se lahko pred okužbo zaščitimo, komu zaščito stroka najbolj priporoča in kakšne so njene prednosti, bo v spletnem pogovoru STAkluba Slovenske tiskovne agencije v petek, 5. junija, ob 13. uri spregovoril tudi prof. dr. Borut Štrukelj, Fakulteta za farmacijo. Razpravo lahko spremljate v živo na spletni strani https://vzivo.sta.si/

04. junij 2020 | Fakulteta

Informativni dan za vpis na doktorski študijski program BIOMEDICINA 2020/2021

Informativni dan za interdisciplinarni doktorski študijski program Biomedicina (znanstvena področja: Farmacija, Klinična biokemija in laboratorijska biomedicina ter Toksikologija) na Fakulteti za farmacijo bo 12. junija 2020 ob 10. uri in bo potekal prek videokonference MS Teams. Povezavo do kanala najdete v objavi celotne novice. Vabljeni.

25. maj 2020 | Fakulteta, Študij

Zagovor doktorske disertacije Janja Mirtič, mag. farm., 29. 5. 2020

Univerza v Ljubljani Fakulteta za farmacijo obvešča, da bo JANJA MIRTIČ, mag. farm., zagovarjala doktorsko disertacijo z naslovom: »Neizkoriščen potencial polielektrolitov za razvoj naprednih dostavnih sistemov za zdravilne učinkovine in probiotike«. Javni zagovor bo v petek, 29. maja 2020 ob 13. uri, preko orodja MS Teams znotraj skupine Doktorat Janja Mirtič. Zainteresirana javnost Študentskemu referatu: mateja.tercic@ffa.uni-lj.si pošlje vlogo za prisostvovanje na zagovoru.

22. maj 2020 | Študij

Informativni dan za magistrske študijske programe (2. stopnja) za študijsko leto 2020/2021 bo v sredo, 10. junija 2020 ob 14.00. Predstavitev bo potekala preko aplikacije MS Teams. Predstavljene bodo vsebine magistrskega študijskega programa Industrijska farmacija in magistrskega študijskega programa Laboratorijska biomedicina. Vljudno vabljeni!

19. maj 2020 | Fakulteta, Študij

Javna mednarodna objava prostega delovnega mesta: visokošolski učitelj – m/ž

Univerza v Ljubljani, Fakulteta za farmacijo, razpisuje prosto delovno mesto visokošolskega učitelja - m/ž. Rok za prijavo je 17. 7. 2020.

18. maj 2020 | Fakulteta, Prosta delovna mesta

Sklep rektorja COVID-19 z dne 14. 5. 2020

Glede na aktualne razmere v zvezi s koronavirusom COVID-19 in sprejete sklepe Vlade RS, je rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Igor Papič, sprejel sklep o sprejemu priporočil, ki so dostopna preko priloženega dokumenta v objavi celotne novice. Sklep stopi v veljavo takoj, uporabljati se začne od 18. 5. 2020 dalje in velja do preklica.

15. maj 2020 | Fakulteta

Razpis za 50. jubilejne Krkine nagrade

Krka d.d. s Krkinimi nagradami spodbuja mlade raziskovalce, željne znanja in odkritij, že 50 let. Z njimi kot zanesljiv in uspešen gospodarski partner prepoznavajo odlične znanstvene dosežke, potrebne za prodoren in hiter znanstveni in tehnološki razvoj, mladim pa vlivajo in pogum in zaupanje v znanje in ustvarjalnost. Če menite, da je vaša magistrska, raziskovalna naloga ali doktorska disertacija kakovostna in pomembna za področje farmacije, vas spodbujamo k prijavi na razpis.

13. maj 2020 | Študij, Raziskave

Uporabne informacije za študente v času epidemije - novosti

Že pred časom smo vam poslali obvestilo z zbranimi viri pomoči in povezavami. Vsebine sproti posodabljamo, izpostavili pa bi nekaj novejših informacij oz. tistih, ki jih v zadnjem sporočilu nismo vključili: Dodelitev nepovratne denarne pomoči... Seznam uporabnih informacij je dostopen preko priloženega dokumenta.

11. maj 2020 | Študij, Karierni centri

Sklep rektorja COVID-19 z dne 7. 5. 2020

Glede na aktualne razmere v zvezi s COVID-19 v Sloveniji je rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Igor Papič sprejel sklep, da z vključno 11. 5. 2020 začne veljati sklep rektorja z dne 22. 4. 2020, ki določa, da se delo v največjem možnem obsegu še vedno izvede v obliki dela na domu ali brez osebnega stika. V primerih, ko je potrebno znanstveno-raziskovalno delo izvajati v prostorih UL, pa se mora izvajati skladno s protokoli za zagotavljanje varnosti pred okužbo. Določila tega sklepa se lahko smiselno uporabljajo tudi za delo tehnično - strokovno - administrativnih služb. Sklep ne velja za individualno raziskovalno delo študentov v laboratorijih, prav tako vse pedagoške aktivnosti še vedno potekajo na daljavo. Sklep stopi v veljavo takoj in se uporablja od vključno 11. 5. 2020 dalje.

08. maj 2020 | Fakulteta

OBVESTILO DELOVANJU KNJIŽNICE

Spoštovani študenti UL FFA Vse od razglasitve epidemije novega korona virusa covid-19 so v Sloveniji nastale nove razmere, ki vplivajo tudi na delo na UL Fakulteti za farmacijo. Študente UL FFA obveščamo, da se kljub nastalim razmeram prilagajamo vsem zapisanim ukrepom, v najboljši možni veri, za zajezitev širjenja novega korona virusa. Pri delu knjižnice upoštevamo priporočila NIJZ: https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/knjiznice.pdf, ki omogočajo varno izmenjavo za uporabnike, kot tudi za zaposlene v knjižnici. Uporaba do prostega dostopa do knjižnega gradiva zaenkrat še ne bo možna. Uporaba čitalniških prostorov za študij, in s tem študijskih obveznosti, zaenkrat ni možna in bo potekalo na prilagojen način, s predhodnim naročanjem gradiva po e-pošti, rezervacijo gradiva po telefonu in dogovoru. Gradivo se vrača v za to pripravljeno kartonasto škatlo v preddverju UL FFA, na stopnišču. ​ Uporaba mask za študente od 1. 10. 2020: Od navedenega datuma naprej morajo vsi študenti UL FFA imeti svojo masko v zaprtih prostorih. Uporabljati jo je potrebno na ustrezen način, upoštevati je potrebno ustrezno higieno rok. Študenti bodite odgovorni do sebe in drugih. Zato pozivamo, naj vsi študente ravnajo odgovorno, skrbno spremljajo obvestila in sledijo navodilom, ki vam jih posreduje UL FFA. Prosimo, za strpnost in skrbite za svoje zdravje ter za zdravje bližnjih. Najlepša hvala za razumevanje

08. maj 2020 | Knjižnica