RAZPIS za “Preglovo nagrado Kemijskega inštituta za izjemno doktorsko delo na področju kemije in sorodnih ved”

Pravico sodelovanja na natečaju za izjemno doktorsko delo imajo raziskovalke in raziskovalci, ki so uspešno zaključili doktorsko delo na področju kemije in sorodnih ved največ tri leta pred datumom razpisa. Kandidatke in kandidati se lahko prijavijo na razpis največ dvakrat. Na podlagi prispelih prijav bo komisija določila ožji izbor kandidatov za Preglovo nagrado za izjemno doktorsko delo. Izbrani kandidati bodo predstavili svoje delo na javni predstavitvi, predvidoma v drugi polovici novembra 2018, na Kemijskem inštitutu.

26. oktober 2018 | Fakulteta

Noč raziskovalcev na Fakulteti za farmacijo: 28. september 2018

Fakulteta za farmacijo Univerze v Ljubljani 28. septembra 2018 organizira aktivnosti v okviru Evropske noči raziskovalcev 2018-2019, Humanistika, to si ti! Vabljeni tudi na Science bazar na Novem trgu, kjer bodo na stojnici predstavniki fakultete predstavili raziskovalno delo in študijske programe, ter na Dan odprtih vrat mednarodnih pisarn, ki bo potekal na UL FFA.

11. september 2018 | Fakulteta, Raziskave

Predstavitev razpisov za mlade raziskovalce na UL

Vabilo na predstavitev, ki bo potekala na rektoratu UL 11. junija 2018 ob 16h, je na voljo v priloženem dokumentu.

31. maj 2018 | Študij, Raziskave, Karierni centri

PhD4GlycoDrug – odprte prijave za delovna mesta

Odprte so prijave za mlade raziskovalce na evropskem projektu MSCA-ITN-EJD PhD4GlycoDrug. Rok za prijavo je 15. november!

11. oktober 2017 | Fakulteta

Sporočilo za medije: Ali bomo okvaro kolena v prihodnosti morda zdravili z na novo odkritimi celicami?

Ekipa znanstvenikov z Univerze v Aberdeenu v Združenem kraljestvu, član katere je bila tudi asist. dr. Janja Zupan, mag. farm., UL FFA, je identificirala novo populacijo matičnih celic, ki so sposobne obnavljati hrustanec in celo tvoriti kolenski sklep na novo.

05. julij 2017 | Fakulteta, Raziskave, Sporočila za medije

Raziskovalni dan Fakultete za farmacijo 2016

V Tednu Univerze smo na Fakulteti za farmacijo že tradicionalno organizirali Raziskovalni dan.

12. december 2016 | Fakulteta, Raziskave

Med najodmevnejši raziskovalni dosežki UL 2016 tudi dosežki UL FFA

V sklopu tradicionalnega Tedna Univerze v Ljubljani je bilo že tretje leto zapored izbranih deset najodmevnejših raziskovalnih dosežkov v preteklem študijskem letu. Prvič so se na ta seznam uvrstili tudi člani Fakultete za farmacijo.

09. december 2016 | Fakulteta, Raziskave

Špela Zupančič iz Fakultete za farmacijo Univerze v Ljubljani je na Znanstvenem slamu zasedla 3. mesto

Med mladimi znanstveniki na začetku kariere je Špela Zupančič s svojim nastopom Z nanovlakni proti zobu časa poslušalcem predstavila razvoj parodontalne bolezni, trenutno zdravljenje in razvoj novih dostavnih oblik, ki jih raziskuje v okviru projekta na Katedri za farmacevtsko tehnologijo FFA UL. Glavni namen je razviti nanovlakna z antibiotikom ali probiotikom, ki bi se v obzobnem žepu sproščali en teden in tako lokalno omogočili vzpostavitev normalne ustne flore potrebne za ustavitev bolezni.

05. oktober 2016 | Fakulteta, Raziskave

Nove spletne strani Fakultete za farmacijo

Spoštovani, pozdravljeni na prenovljenih spletnih straneh Univerze v Ljubljani, Fakultete za farmacijo. Trudimo se, da bi uporabnikom omogočili prijetno uporabniško izkušnjo, zato smo strukturo spletne strani nekoliko poenostavili. Če vsebine ne boste našli na običajnem mestu, lahko uporabite iskalnik desno zgoraj. Hvala za razumevanje. Lep pozdrav.

15. junij 2016 | Fakulteta, Študij, Raziskave, Mednarodno sodelovanje, Knjižnica