Razpis za 50. jubilejne Krkine nagrade

Krka d.d. s Krkinimi nagradami spodbuja mlade raziskovalce, željne znanja in odkritij, že 50 let. Z njimi kot zanesljiv in uspešen gospodarski partner prepoznavajo odlične znanstvene dosežke, potrebne za prodoren in hiter znanstveni in tehnološki razvoj, mladim pa vlivajo in pogum in zaupanje v znanje in ustvarjalnost. Če menite, da je vaša magistrska, raziskovalna naloga ali doktorska disertacija kakovostna in pomembna za področje farmacije, vas spodbujamo k prijavi na razpis.

11. marec 2020 | Študij, Raziskave

Novo: Obvestilo zaposlenim - koronavirus COVID-19

Po preučitvi možnih tveganj v zvezi s širitvijo okužb s koronavirusom COVID-19 smo na UL FFA sprejeli začasne ukrepe, ki so v skladu z navodili UL ter namenjeni zaščiti delavcev in študentov. Ukrepi veljajo do preklica oziroma bodo po potrebi posodobljeni. Seznam preventivnih ukrepov se nahaja v priloženem dokumentu. O morebitnih nadaljnjih ukrepih boste sproti obveščeni po elektronski pošti. Vsa obvestila bodo objavljena tudi na spletni strani UL FFA in oglasni deski.

26. februar 2020 | Fakulteta

Poletna šola Radboud (Nizozemska) vabi k udeležbi: 6. - 17. 7. in 3. - 4. 8 2020

Odprte so prijave na poletno šolo v Radboud University, Nizomemska. Več informacij je objavljenih v celotni novici. Vabljeni k prijavi.

03. februar 2020 | Študij, Raziskave, Mednarodno sodelovanje

Štipendije Utrechtske mreže za študente in mlade raziskovalce Univerze v Ljubljani: rok za prijave 1. 2. 2020

Utrechtska mreža bo podelila do 20 štipendij v višini 1000€ študentom ali mladim raziskovalcem, ki niso upravičeni do financiranja iz ostalih programov (kot je Erasmus+/ npr. zaradi krajšega termina mobilnosti). Štipendija je namenjena za raziskovalne dejavnosti pri pripravi zaključnega dela na II ali III stopnji študija. Mobilnost si študentje organizirajo sami, na eni izmed univerz, članic Utrechtske mreže. Mobilnost lahko traja od 1 do 6 mesecev. Rok upravičenosti za izvedbo mobilnosti je od 1. 4. 2020 do 31. 3. 2021. Podrobnosti so objavljene v celotni objavi novice.

12. december 2019 | Fakulteta, Študij, Raziskave, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

FEBS konferenca 2020 v Ljubljani

Registracija je odprta in kotizacija za mlade do 35. leta je 250 EUR do 5. marca 2020. Seveda so vabljeni tudi ostali raziskovalci. Do 15. decembra 2019 pa se lahko mladi do 35. leta prijavijo še na Young Scientist Forum, ki bo potekal 3 dni pred začetkom kongresa v Lovranu. Izbranim za YSF organizatorji pokrijejo vse stroške, tudi za glavni kongres v Ljubljani. Na kongresu bodo kot vabljeni predavatelji sodelovali najvidnejši raziskovalci v svetovnem merilu, pričakujemo do 1800 udeležencev. V zadnjih letih bo to največje znanstveno srečanje pri nas na področju znanosti o življenju.

25. november 2019 | Fakulteta, Raziskave

Inovator.si? - Izobraževanje Pisarne za prenos znanja o intelektualni lastnini

19. septembra se je pri nas odvila izobraževalna delavnica Inovator.si?, ki jo je izvedla Pisarna za prenos znanja Univerze v Ljubljani. Praktična delavnica je bila namenjena študentom in raziskovalcem, ki se pri svojem delu srečujejo z vprašanji in izzivi zaščite intelektualne lastnine. Vodil jo je dr. Carsten Prusko, izkušen patentni zastopnik s področja zaščite medicinskih inovaciji, ki že vrsto let deluje v priznani nemški patentni družbi Zacco.

23. september 2019 | Fakulteta, Študij, Raziskave

Noč raziskovalcev na Fakulteti za farmacijo: 27. september 2019

Fakulteta za farmacijo Univerze v Ljubljani 27. septembra 2019 organizira aktivnosti v okviru Evropske noči raziskovalcev 2019-2020, Humanistika, to si ti! Dogodek je namenjen širši javnosti – predvsem pa mlajšim/mladim, ki jih zanima raziskovanje, delovanje znanosti in njen pomen za naša življenja. Obiskovalci Noči raziskovalcev bodo lahko sodelovali v zanimivih poskusih in krajših delavnicah, kot so priprava zdravil in slončkove zobne paste, srebrovo zrcalo in še marsikaj drugega, ogledih laboratorijev, se družili z raziskovalci in tako lažje spoznali različne vidike zelo zanimivega poklica raziskovalca in znanstvenika, ki mladim odpira vrsto kariernih možnosti.

05. september 2019 | Fakulteta

Razpis za kandidate za mlade raziskovalce na Univerzi v Ljubljani v letu 2019

Univerza v Ljubljani objavlja Razpis za kandidate za mlade raziskovalce v letu 2019. Rok za prijavo je 17. junij 2019, do 13. ure. Kandidati prijavo oddajo elektronsko preko spletne aplikacije.

05. junij 2019 | Fakulteta, Raziskave, MR

Rektorjeva nagrada za Naj inovacijo Univerze v Ljubljani 2019

Rektorjeva nagrada je tradicionalni natečaj za študente in zaposlene na Univerzi v Ljubljani, ki vzpodbuja vstop inovacij na trg. K prijavam vabimo vse, ki imate tehnološke in netehnološke inovacije ali inovativne podjetniške ideje. Prijavi svojo inovacijo ali idejo in pomagali ti bomo pri uspešnem vstopu na trg.

21. december 2018 | Fakulteta, Študij, Raziskave

RAZPIS za “Preglovo nagrado Kemijskega inštituta za izjemno doktorsko delo na področju kemije in sorodnih ved”

Pravico sodelovanja na natečaju za izjemno doktorsko delo imajo raziskovalke in raziskovalci, ki so uspešno zaključili doktorsko delo na področju kemije in sorodnih ved največ tri leta pred datumom razpisa. Kandidatke in kandidati se lahko prijavijo na razpis največ dvakrat. Na podlagi prispelih prijav bo komisija določila ožji izbor kandidatov za Preglovo nagrado za izjemno doktorsko delo. Izbrani kandidati bodo predstavili svoje delo na javni predstavitvi, predvidoma v drugi polovici novembra 2018, na Kemijskem inštitutu.

26. oktober 2018 | Fakulteta