Razpis Erasmus+ SMS 2021-2022: rok 7. 3. 2021

Odprt je javni razpis za zbiranje kandidatov za mobilnost študentov z namenom študija v okviru programa ERASMUS+ v študijskem letu 2021-2022. Na razpis je možno prijaviti mobilnosti z namenom študija v tujini, ki bodo izvedene od 1. junija 2021 do najkasneje 30. septembra 2022. Rok za oddajo vlog je na UL FFA je 7. 3. 2021. Podrobnejša navodila so objavljena v celotni novici ter priloženem dokumentu.

02. februar 2021 | Študij, Mednarodno sodelovanje, ERASMUS

Spletna predstavitev Karierne priložnosti v institucijah EU in izbirni postopki

Predstavitev bo potekala v sredo, 20. januarja, od 16. do 17. ure (CET). V okviru kariernih ambasadorjev zveze EUTOPIA je organizator predstavitve Universitat Pompeu Fabra iz Barcelone. Predstavitev bo potekala v angleščini. ​Prijavite se in odkrijte priložnosti v Evropski uniji!

15. januar 2021 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Javni razpis za sofinanciranje študijskega oziroma znanstvenega obiska študentov v tujini za leto 2021

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je objavil razpis za štipendiranje oz. sofinanciranje študijskih oz. znanstvenih obiskov dodiplomskih, magistrskih ali doktorskih študentov, vpisanih na visokošolske zavode v Republiki Sloveniji pri slovenskih visokošolskih učiteljih ali raziskovalcih, ki delujejo na akreditiranih izobraževalnih ustanovah ali v raziskovalnih organizacijah v tujini. Sredstva je možno uveljavljati za študijske obiske, ki potekajo v obdobju od 1. 1. 2021 do vključno 31. 12. 2021.

07. januar 2021 | Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Aktivnosti VIU Venice International University in prijava: od 5. 12. 2020 dalje

V soboto, 5. 12. 2020, odprejo prijave na tematske seminarje, nekatere aktivnosti doktorske akademije ter na zimske oz. poletne šole VIU. Več informacij najdete na www.uni-lj.si/studij/partnerji/viu/aktivnosti.

25. november 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje

EUTOPIA Week: 23. do 27. 11. 2020

V tednu od 23. do 27. 11. 2020 bo potekalo virtualno srečanje EUTOPIA Week, ki ga tokrat organizira Univerza Warwick (Velika Britanija). Gre za srečanje, organizirano vsake 6 mesecev, na katerem potekajo različne aktivnosti namenjene študentom in zaposlenim. V priponki objavljamo povabilo na delavnico Hidden Competences in na pogovor EUTOPIA Discusses: Perspectives from Employers - Inclusion and Diversity.

19. november 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje

We Discover Days Barcelona

Če vas zanimajo aktualna družbena vprašanja in si želite o njih debatirati še z drugimi študenti na evropskih univerzah, je WeDiscover Days Barcelona odlična priložnost za vas! Med tridnevnim dogodkom (od 28. do 30. oktobra) se bo zvrstilo več konferenc, razprav, projekcij, delavnic in spletnih obiskov, na katerih boste udeleženci razpravljali o različnih temah, kot so podnebne razmere, promet in mobilnost, socialna vključenost in še mnoge druge.

28. oktober 2020 | Mednarodno sodelovanje, Karierni centri

Izzivi v tujini, oktober 2020

Sodobni izzivi ne poznajo meja. Za uspešno spopadanje z njimi je potrebno čezmejno sodelovanje. Študijska mobilnost ali opravljanje prakse v tujini je lahko ena izmed najbolj koristnih izkušenj, ki jih boste pridobili med študijem. Je enkratna priložnost dobiti neprecenljive nove izkušnje, naučiti se ali utrditi znanje tujih jezikov in pridobiti nove veščine. Zato nikar ne zamudite predstavitev in delavnic v okviru IZZIVOV V TUJINI, kjer boste dobili ključne informacije o odhodu na študijsko izmenjavo ali prakso v tujino.

21. oktober 2020 | Mednarodno sodelovanje, Karierni centri

Zbiranje prijav za študentske izmenjave v okviru CEEPUS mreže CIII-SI-0611: rok 15. 10. 2020

Vabimo vas k prijavi za CEEPUS študentske izmenjave za letni semester 2020/21. Izmenjave bodo potekale v okviru CEEPUS mreže CIII-SI-0611: Novel diagnostic and therapeutic approaches to complex genetic disorders, ki jo koordinira prof. dr. Janja Marc. Če vas udeležba na CEEPUS izmenjavi zanima, se oglasite prof. Janji Marc preko elektronske pošte janja.marc@ffa.uni-lj.si). Rok za prijavo je 15. 10. 2020. Več na informacij lahko dobite na spletni strani https://www.ceepus.info/ ter v priloženem dokumentu.

07. oktober 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije, CEEPUS

Izmenjave za študente v okviru Venice International University

V sredo, 16. 9. 2020 ob 10.00 uri, so na UL izvedli spletno predstavitev aktivnosti in možnosti izmenjav za študente v okviru Venice International University (VIU). Predstavitev aktivnosti (ppt in video) in možnosti izmenjav za študente v okviru Venice International University (VIU) so objavljene na spletni strani www.uni-lj.si/studij/partnerji/viu. Študentje se lahko prijavijo na razpis za pridobitev sredstev v okviru programa Erasmus+ za udeležbo na programu globalizacij v okviru VIU. Predstavitev aktivnosti VIU bodo ponovno izvedli v okviru dogodka »Izziv v tujini« v oktobru.

17. september 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Odprt je javni razpis SMP in SMS v okviru programa Erasmus+ za študijsko leto 2020/2021

Odprt je naknadni javni razpis za zbiranje kandidatov za mobilnost študentov z namenom študija v okviru programa ERASMUS+ v študijskem letu 2020/2021 in javni razpis za zbiranje kandidatov za mobilnost študentov z namenom praktičnega usposabljanja v okviru programa ERASMUS+ v študijskem letu 2020/2021.

03. september 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje