CEEPUS: Mreža izmenjav z naslovom CIII-SI-0611 podaljšana za študijsko leto 2019/2020

Mreža izmenjav z naslovom CIII-SI-0611: Novel diagnostic and therapeutic approaches to complex genetic disorders, ki jo koordinira Fakulteta za farmacijo in poteka v programu izmenjav CEEPUS je bila podaljšana za študijsko leto 2019/20. Informacije in pogoji za prijavo na izmenjave najdete v priloženem dokumentu.

19. april 2019 | Mednarodno sodelovanje, CEEPUS

Predstavitev štipendij Nemške akademske službe za izmenjavo (DAAD)

Vas zanimata študij ali raziskovanje v Nemčiji? Nemška akademska služba za izmenjavo (DAAD) tudi v letošnjem študijskem letu ponuja različne štipendije za diplomante, raziskovalne štipendije za doktorande, postdoktorande in mlade znanstvenike, štipendije za delovna bivanja za visokošolske učitelje ter visokošolske poletne tečaje za tuje študente in diplomante v Nemčiji. Več informacij v celotni objavi novice.

21. marec 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Alumni, Štipendije

Razpis za Poletno šolo v Seulu

Objavljen je razpis za udeležbo študentov UL na mednarodni poletni šoli v Seulu, J. Koreja, ki bo potekala od 25. 6. do 26. 7. 2019. Prijave sprejema univerzitetna služba za mednarodno sodelovanje. Rok za prijavo je 8. 4. 2019. Podrobnosti in prijavnico najdete v priloženih dokumentih.

21. marec 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Študentska izmenjava Twinnet, Besancon – Ljubljana 2019

Od 6. do 10. marca 2019 je za člane Društva študentov farmacije Slovenije potekal prvi del Twinnet izmenjave s študenti farmacije iz Besancona v Franciji. S prijetno dobrodošlico so nas sprejeli v njihove domove in nam v petih dneh predstavili njihovo kulturo ter mesto. Dopoldne smo imeli strokovni del, sledilo je popoldne z raznimi ogledi in aktivnostmi, nato smo dan zaključili s prijetnim druženjem ob igranju iger. Vsi se že veselimo drugega dela izmenjave (9. do 13. april), ko nas bodo naši Twini prišli obiskati v Ljubljano.

18. marec 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje, DŠFS

Razpisa AEN in MAUI

Obveščamo vas o razpisu študentskih izmenjav za študijsko leto 2019-20 s konzorcijema univerz AEN (Avstralija) in MAUI (ZDA). Razpis je objavljen na spletni strani https://www.uni-lj.si/aktualno/razpisi/. Prijave zbira Univerzitetna služba za mednarodno sodelovanje do 11. 2. 2019.

17. januar 2019 | Mednarodno sodelovanje

Univerza v Ljubljani je objavila Naknadni javni razpis za zbiranje kandidatov za mobilnost študentov z namenom praktičnega usposabljanja Erasmus+ v letu 2018/19. Upravičeno obdobje tega razpisa je od 1.3. do 30.9.2019. Obdobje financiranja je omejeno na (skupno) 6 mesecev. Prijavite se najkasneje 14. 2. 2019 do 15. ure v študentskem referatu UL FFA.

17. januar 2019 | Mednarodno sodelovanje

Razpis za raziskovalne štipendije ASEF: Prijave do 15. 2. 2019

Ameriško-slovenska izobraževalna fundacija ASEF (https://www.asef.net) je objavila razpis za raziskovalne štipendije na 32 odličnih univerzah v ZDA, Kanadi, Veliki Britaniji, Avstraliji in Novi Zelandiji. Možne so prijave za področja fizike, biologije, medicine, strojništva, elektrotehnike, računalništva, matematike, ekonomije, okoljskih znanosti, glasbe, prava, lingvistike, politologije in humanistike. Razpis je objavljen na spletni strani ASEF. Rok za oddajo prijav je 15. 2. 2019.

19. december 2018 | Mednarodno sodelovanje

Štipendije Utrechtske mreže za študente in mlade raziskovalce

Utrechtska mreža bo podelila do 10 štipendij v višini 1000 € študentom ali mladim raziskovalcem, ki niso upravičeni do financiranja iz ostalih programov (kot je Erasmus+/ npr. zaradi krajšega termina mobilnosti). Štipendija je namenjena za raziskovalne dejavnosti pri pripravi zaključnega dela na II. ali III. stopnji študija. Mobilnost si študentje organizirajo sami, na eni izmed univerz, članic Utrechtske mreže. Mobilnost lahko traja od 1 do 6 mesecev. Rok upravičenosti za izvedbo mobilnosti je od 1. 4. 2019 do 31. 8. 2020. Prijaviti se je potrebno najkasneje do 7. februarja 2019.

19. december 2018 | Mednarodno sodelovanje

Vabilo na dogodek "Decembrski Merry Mixer za tuje in slovenske študente"

Študentke in študenti, vabimo vas na decembrski Merry Mixer za tuje in slovenske študente, ki bo 14. decembra 2018, v Kazini, Kongresni trg 1, Ljubljana. Dogodek se prične ob 14. uri. Na dogodku se boste lahko povezali z mednarodnimi študenti in vadili svoje znanje tujih jezikov. Moderator dogodka bo Američan Noah Charney, profesor umetnostne zgodovine, ki živi v Sloveniji.

04. december 2018 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Izdelava magistrske naloge na Research Center Pharmaceutical Engineering (RCPE), Graz

Možnost izdelave magistrske naloge »In Vitro solid state characterization of novel solid dispersions for drug delivery through the lungs« v Grazu. Informacije dobite pri prof. Stanku Srčiču.

21. november 2018 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije