Objava v prestižni reviji Nature Communications SCI=11.3

Asist. dr. Janja Zupan, mag. farm., asistentka KB, je z deljenim prvim soavtorstvom v članku z naslovom »Joint morphogenetic cells in the adult mamalian synovium« objavila rezultate svojega 2-letnega postdoktorskega dela na Inštitutu za medicinske znanosti, Univerze v Aberdeenu v reviji Nature Communications.

23. maj 2017 | Fakulteta

Študentke UL FFA podprvakinje UL v košarki - UKL 2016/17

V finalu Univerzitetne košarkarske lige so košarkarice FFA morale priznati premoč ekonomistkam, a najboljša košarkarica sezone je študentka LBM Urša Žibert.

18. maj 2017 | Šport

Kemijski inštitut razpisuje štipendijo - rok prijave je 15. 6. 2017

Razpisana je doktorska štipendija Janka Jamnika za perspektivnega mladega raziskovalca. Vabijo vse kandidate, ki bodo ko konca septembra 2017 zaključili študij VII/2 stopnje, tudi s področja farmacije.

17. maj 2017 | Študij, Karierni centri

Zagovor doktorske disertacije, Mateja Lumpert, mag. farm., univ. dipl. mikrobiol., 22. 5. 2017

Vabimo vas na zagovor doktorske disertacije z naslovom »Etnofarmakološke raziskave uporabe rastlin in gliv na območju Krasa in Dolenjske s primeri fitokemijske karekterizacije«, ki jo bo zagovarjala Mateja Lumpert, mag. farm., univ. dipl. mikrobiol..

16. maj 2017 | Študij

Poziv katedram za izvedbo volitev članov senata iz vrst predstavnikov kateder za mandatno obdobje 2017 — 2021

Katedre morajo oddati liste izvoljenih kandidatov v zaprti ovojnici do petka, 16. junija 2017, do 14.00, v Tajništvo UL FFA.

09. maj 2017 | Fakulteta

Študentke UL FFA bronaste na Univerzitetni odbojkarski ligi, študenti četrti

V letošnjem študijskem letu sta se obe naši ekipi znova uvrstili v končnico UOL. Dekleta so v malem finalu premagale študentke Biotehniške fakultete, fantje pa so morali priznati premoč ekonomistom.

21. april 2017 | Šport

Zagovor doktorske disertacije, Snežana Marković, univ. dipl. kem., 13. 4. 2017

Vabimo vas na zagovor doktorske disertacije z naslovom »Uporaba NIR spektroskopije za študij ključnih fizikalno-kemijskih parametrov nekaterih farmacevtskih oblik«, ki jo bo zagovarjala Snežana Marković, univ. dipl. kem..

07. april 2017 | Študij

Možnost doktorskega študija v Belgiji

Predviden pričetek študija je 1. maj 2017. Prijaviti se je potrebno čimprej.

07. april 2017 | Fakulteta, Študij, Mednarodno sodelovanje

Delavnica Regulacija zdravil na trgu, 12. 4. 2017

Delavnica je namenjena študentom. Predavatelj bo mag. Boštjan Guštin iz Lek, d.d. Tema je aktualna in uporabna, zato vas pričakujemo v velikem številu.

05. april 2017 | Študij, Karierni centri

Zagovor doktorske disertacije, Alenka Premuš Marušič, mag. farm., 12. 4. 2017

Vabimo vas na zagovor doktorske disertacije z naslovom »Pojavnost pljučne embolije in globoke venske tromboze v povezavi s farmakoterapijo hospitaliziranih kirurških bolnikov v Pomurju«, ki jo bo zagovarjala Alenka Premuš Marušič, mag. farm..

05. april 2017 | Študij