Časnik Finance poroča o načrtovani selitvi Fakultete za farmacijo in Fakultete za strojništvo na Brdo

Razlog za selitev obeh fakultet je pomanjkanje prostora, ki onemogoča raziskovalno dejavnost in druge aktivnosti, ki jih morata fakulteti izvajati. Dekan Fakultete za farmacijo, prof. Borut Božič pri tem izpostavlja, da farmacija v Sloveniji predstavlja zelo pomemben delež v bruto domačem proizvodu, predvsem na račun Leka in Krke, zato ima tudi fakulteta velike možnosti za razvoj ne le študijskih, ampak drugih programov, ki jih na sedanji lokaciji ob Aškerčevi cesti ne moremo ustrezno razvijati. Na novi lokaciji Brdo že delujejo Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, Fakulteta za računalništvo in informatiko, Biotehniška fakulteta in Nacionalni inštitut za biologijo. »Vsekakor bi lahko to območje doživelo nesluten razvoj. V Tehnološkem parku v neposredni bližini posluje kar nekaj visokotehnoloških podjetij, univerzitetni razvoj pa bi lahko pritegnil še nova.«, še pravijo v Financah.