Razpis za vpis v magistrske študijske programe 2. stopnje za študijsko leto 2016/17

Rok za prijavo je 10. september 2016. Podrobnejše informacije o načinu vpisa in izpolnjevanju pogojev se nahajajo v nadaljevanju obvestila.

13. april 2016 | Študij

Javno preizkusno predavanje pred izvolitvijo v naziv docentke za področje Farmacevtska tehnologija, asist. dr. Mirjam Gosenca, mag. farm., 14. 4. 2016

Naslov predavanja: »Vrednotenje mikrobiološke kakovosti kozmetičnih izdelkov in učinkovitosti konzervansov«.

05. april 2016 | Fakulteta

Vabilo na predavanje gostujoče učiteljice: dr. Katarzyna Wojcik-Pszczoła, z Jageollonian University, Medical College, Krakow, Poljska

Predavanje bo potekalo v sredo, 6. 4. 2016 ob 11.30 uri, v predavalnici P2 UL FFA (1. nadstropje).

05. april 2016 | Fakulteta

Javno preizkusno predavanje pred izvolitvijo v naziv docentke za področje Toksikološka kemija, asist. dr. Martina Gobec, mag. farm., 11. 4. 2016

Naslov predavanja: »Imunotoksikologija – proučevanje neželenih vplivov ksenobiotikov na imunski sistem«.

04. april 2016 | Fakulteta

Posvet z direktorjem ameriškega Sveta za akreditacijo v farmacevtskem izobraževanju (Accreditation Council for Pharmacy Education ACPE)

30. 3. 2016 je UL FFA obiskal dr. Mike Rouse, direktor mednarodnega oddelka ameriškega Sveta za akreditacijo v farmacevtskem izobraževanju (Accreditation Council for Pharmacy Education ACPE). Tema posveta s predstojniki kateder, skrbniki študijskih programov ter vodstvom Fakultete za farmacijo so bili pristopi v zagotavljanju kakovosti farmacevtskega izobraževanja za reguliran poklic.

31. marec 2016 | Fakulteta

Študentski referat na novi lokaciji

Obveščamo vas, da študentski referat deluje od 29.3.2016 dalje v novih prostorih, na lokaciji Aškerčeva 9 (dvoriščna stavba).

29. marec 2016 | Študij

Javno preizkusno predavanje pred izvolitvijo v naziv docenta za področje Farmacevtska kemija, asist. dr. Rok Frlan, mag. farm., 29. 3. 2016

Naslov predavanja: »Lastnosti in uporaba aminokislin v farmacevtski kemiji«.

22. marec 2016 | Fakulteta

Vabljeni na predavanje gostojočega profesorja dr. Blase Billacka

Vabilo na predavanje gostujočega predavatelja iz College of Pharmacy and Health Sciences, St.Jonh's University, NY, ZDA, ki bo v četrtek, 24.3.2016 ob 9.30 uri, v predavalnici P9a, Aškerčeva c. 9. Vljudno vabljeni.

21. marec 2016 | Fakulteta

Naj inovacija UL za leto 2016: Rektorjeva nagrada dvema projektoma Fakultete za farmacijo

17. marca 2016 sta na podelitvi Rektorjeve nagrade dve od treh nagrajenih inovacij prejeli ekipi s Fakultete za farmacijo in sicer: 'Zaviralci butirilholinesteraze za zdravljenje Alzheimerjeve bolezni' in 'SupraLac'.

18. marec 2016 | Fakulteta