Obisk študentov iz Farmacevtsko-biokemijske fakultete v Zagrebu

V petek, 6. 12. 2019, je Fakulteto za farmacijo obiskalo petdeset študentov farmacije in medicinske biokemije iz Farmacevtsko-biokemijske fakultete v Zagrebu. Študentje so si ogledali laboratorije in se seznanili s pedagoškimi programi ter možnostmi za izmenjave pri nas.

16. december 2019 | Fakulteta, Študij, Mednarodno sodelovanje

Štipendije Utrechtske mreže za študente in mlade raziskovalce Univerze v Ljubljani: rok za prijave 1. 2. 2020

Utrechtska mreža bo podelila do 20 štipendij v višini 1000€ študentom ali mladim raziskovalcem, ki niso upravičeni do financiranja iz ostalih programov (kot je Erasmus+/ npr. zaradi krajšega termina mobilnosti). Štipendija je namenjena za raziskovalne dejavnosti pri pripravi zaključnega dela na II ali III stopnji študija. Mobilnost si študentje organizirajo sami, na eni izmed univerz, članic Utrechtske mreže. Mobilnost lahko traja od 1 do 6 mesecev. Rok upravičenosti za izvedbo mobilnosti je od 1. 4. 2020 do 31. 3. 2021. Podrobnosti so objavljene v celotni objavi novice.

12. december 2019 | Fakulteta, Študij, Raziskave, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Na obisku delegacija Severno Kavkaške Federalne Univerze iz Stavropola

V torek 3. decembra 2019, je Fakulteto za farmacijo obiskala delegacija Severno Kavkaške Federalne Univerze iz Stavropola; in sicer Rektor Dr. Dmitry Bespalov, prorektorica za študijske zadeve Dr. Irina Solovyova, in direktor Inštituta za vede o življenju Dr. Andrey Bratsikhin. V okviru obiska so si ogledali naše laboratorije in se seznanili z našim raziskovalnim delom. Potekali so pogovori o možnostih sodelovanja na področju raziskovalnega in pedagoškega dela.

09. december 2019 | Fakulteta, Mednarodno sodelovanje

Mednarodni natečaj FALLING WALLS LAB LJUBLJANA 2019

Falling Walls Lab Ljubljana tudi letos izvaja Ljubljanski univerzitetni inkubator v sodelovanju z Univerzo v Ljubljani in Nemško službo za akademske izmenjave (DAAD) ob podpori Zveznega ministrstva za zunanje zadeve Nemčije. Zmagovalec Falling Walls Lab Ljubljana bo odpotoval na Falling Walls Lab Finale, ki bo 8. novembra 2019 v Berlinu in prejel vstopnico za odmevno konferenco Falling Walls.

30. maj 2019 | Fakulteta, Študij, Mednarodno sodelovanje, LUI