Javna objava prostega delovnega mesta: visokošolski učitelj – M/Ž

Univerza v Ljubljani, Fakulteta za farmacijo, razpisuje prosto delovno mesto visokošolskega učitelja - m/ž. Rok za prijavo je 9. 9. 2020.

10. julij 2020 | Fakulteta, Prosta delovna mesta

Sklep rektorja COVID-19 z dne 26. 6. 2020

Spoštovani zaposleni in študenti, zaradi slabšega epidemiološkega stanja in vladnega ukrepa o ponovni obvezni uporabi zaščitnih mask v zaprtih prostorih, bi vas rad ponovno pozval k doslednemu spoštovanju preventivnih ukrepov, kot so: higiena rok, razdalja med osebami najmanj 1,5 m in kjer to ni možno, dosledna uporaba zaščitnih mask. Priporočam, da preventivne ukrepe spoštujete tudi izven kraja zaposlitve in tako pripevate k preprečevanju širjena koronavirusa.

29. junij 2020 | Fakulteta

Javno predavanje, izr. prof. dr. Robert Roškar, mag. farm., 30. 6. 2020

Fakulteta za farmacijo Univerze v Ljubljani obvešča, da bo imel izr. prof. dr. Robert Roškar, mag. farm., pred izvolitvijo v naziv rednega profesorja, javno predavanje z naslovom "Malenkosti, ki naredijo RRazliko med teorijo in prakso v analitiki" v torek, 30. 6. 2020 ob 14. uri. Predavanje bo potekalo videokonferenčno preko aplikacije MS Teams, dostopno na objavljeni povezavi.

Javno predavanje, izr. prof. dr. Janez Ilaš, mag. farm., 30. 6. 2020

Fakulteta za farmacijo Univerze v Ljubljani obvešča, da bo imel izr. prof. dr. Janez Ilaš, mag. farm., pred izvolitvijo v naziv rednega profesorja, javno predavanje z naslovom "Sodobni pristopi v farmacevtski kemiji" v torek, 30. 6. 2020 ob 13. uri. Predavanje bo potekalo videokonferenčno preko aplikacije MS Teams.

Javno predavanje, izr. prof. dr. Anamarija Zega, mag. farm., 30. 6. 2020

Fakulteta za farmacijo Univerze v Ljubljani obvešča, da bo imela izr. prof. dr. Anamarija Zega, mag. farm., pred izvolitvijo v naziv redne profesorice javno predavanje z naslovom "Izzivi v zgodnjih fazah načrtovanja zdravilnih učinkovin" v torek, 30. 6. 2020 ob 12. uri. Predavanje bo potekalo videokonferenčno preko aplikacije MS Teams.

Prvi virtualni teden EUTOPIE

Od 29. junija do 3. julija bo potekal prvi virtualni teden EUTOPIE, v okviru katerega potekata dva natečaja: Foto natečaj za študente in zaposlene bo potekal na Instagramu in Facebooku (od 26. junija do 2. julija), video natečaj, v katerem študenti predstavijo svojo vizijo o tem, kakšni naj bosta idealna univerza prihodnosti in evropska zveza EUTOPIA, pa je že odprt in poteka do 26. junija.

23. junij 2020 | Fakulteta

Spletni pogovor "Intervju z izr. prof. Tomažem Bratkovičem o vlogi bakterijskih virusov v biotehnologiji"

Izr. prof. dr. Tomaž Bratkovič je v radijski oddaji ZNANOST / FREQUENZA DELLA SCIENZA na radiu Študent pripovedoval o vlogi bakterijskih virusov v biotehnologiji. Naslov oddaje je Zorenje afinitete do virusov in ga lahko poslušate na tej povezavi. https://radiostudent.si/znanost/frequenza-della-scienza/zorenje-afinitete-do-virusov. Intervju je vodil naš študent Luka Stegne.

08. junij 2020 | Fakulteta

Vabilo na spletni pogovor "Pomen zaščite kroničnih bolnikov in starejših proti pnevmokokom"

Kako se lahko pred okužbo zaščitimo, komu zaščito stroka najbolj priporoča in kakšne so njene prednosti, bo v spletnem pogovoru STAkluba Slovenske tiskovne agencije v petek, 5. junija, ob 13. uri spregovoril tudi prof. dr. Borut Štrukelj, Fakulteta za farmacijo. Razpravo lahko spremljate v živo na spletni strani https://vzivo.sta.si/

04. junij 2020 | Fakulteta

Informativni dan za vpis na doktorski študijski program BIOMEDICINA 2020/2021

Informativni dan za interdisciplinarni doktorski študijski program Biomedicina (znanstvena področja: Farmacija, Klinična biokemija in laboratorijska biomedicina ter Toksikologija) na Fakulteti za farmacijo bo 12. junija 2020 ob 10. uri in bo potekal prek videokonference MS Teams. Povezavo do kanala najdete v objavi celotne novice. Vabljeni.

25. maj 2020 | Fakulteta, Študij

Informativni dan za magistrske študijske programe (2. stopnja) za študijsko leto 2020/2021 bo v sredo, 10. junija 2020 ob 14.00. Predstavitev bo potekala preko aplikacije MS Teams. Predstavljene bodo vsebine magistrskega študijskega programa Industrijska farmacija in magistrskega študijskega programa Laboratorijska biomedicina. Vljudno vabljeni!

19. maj 2020 | Fakulteta, Študij