Svečana podelitev naziva zaslužna profesorica Julijani Kristl

Rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič je v četrtek, 1. decembra 2022, na svečanem dogodku v sklopu Tedna univerza podelil Julijani Kristl naziv zaslužna profesorica za pomemben prispevek k razvoju farmacevtske znanosti ter za predano opravljanje pedagoškega in mentorskega dela.

Rezultati, ki jih je prof. dr. Julijana Kristl dosegla na področjih pedagoškega in znanstvenoraziskovalnega dela, so izjemno zaznamovali razvoj tako farmacevtske tehnologije in nanotehnologije kot kozmetologije. Je mednarodno priznana znanstvenica, uvrščena med prva dva odstotka najvplivnejših svetovnih znanstvenikov na področju farmakologije in farmacije, kar dokazuje njeno veliko mednarodno odmevnost in visoko kakovost raziskovalnega dela v svetovnem merilu. Je prejemnica najvišjih nagrad in priznanj, med drugimi tudi Zoisove nagrade za življenjsko delo in Zlato plaketo Univerze v Ljubljani.