Mednarodna prepoznavnost UL FFA

Fakulteta za farmacijo UL je dosegla še en kamenček v mozaiku mednarodna prepoznavnosti. Naš član prof. dr. Borut Božič je bil izvoljen za predsednika Evropskega združenja farmacevtskih fakultet za naslednje triletno obdobje (https://eafponline.eu/about/).

Poslanstvo EAFP je voditi napredek farmacevtskega izobraževanja in raziskav, da bi odražali razvoj na področju farmacije in potrebe družbe. To dosega z omogočanjem stikov in sodelovanja med farmacevtskimi šolami na univerzitetni ravni, podporo fakultetam članicam pri njihovih prizadevanjih za razvoj učinkovitih metod učenja in poučevanja ter razvijanjem usklajenih evropskih standardov kakovosti za strukturo in izide farmacevtskega izobraževanja.

Konferenca na temo Optimizacija farmacevtske delovne sile: Pomen, aktivno in vseživljenjsko učenje (Optimizing pharmacy workforce: Relevance, Active and Lifelong Learning) je potekala v začetku maja v Bergnu, Norveška. Naslednja bo maja 2025 v Coimbri na Portugalskem.