Raziskovalni dan UL FFA, 4. 12. 2019

V sredo, 4. 12. 2019, smo na Fakulteti za farmacijo organizirali Raziskovalni dan, ki je bil namenjen osvetlitvi in počastitvi izjemnih dosežkov Fakultete za farmacijo. Na dopoldanskem delu je bila poleg dekanovih nagrajencev vabljena predavateljica prof. dr. Janja Marc, avtorica članka objavljenega v reviji British Medical Journal. S predavanjem z naslovom »Genomski pristop h kroničnim boleznim« je predstavila rezultate dolgoročnih raziskav in tako sooblikovala Simpozij. Na popoldanskem delu, namenjenemu podelitvi nagrad in priznanj UL FFA, ki jih podeljujemo izstopajočim posameznikom, katerih delo pomembno zaznamuje znanstveni prostor in/ali vpliva na ugled in kakovost fakultete, smo gostili tudi uglednega strokovnjaka iz stroke dr. Aleš Rotarja, člana uprave in direktorja Razvoja in proizvodnje zdravil Krka, d. d., Novo mesto, ki je s predavanjem »Farmacija v toku tehnološkega razvoja« pomembno zaznamoval dogodek.