Noč raziskovalcev na UL FFA 2019

Evropska noč raziskovalcev na Fakulteti za farmacijo: Humanistika – to si ti!

V okviru vseevropskega projekta Evropska noč raziskovalcev smo v petek 27. 9. 2019 na Fakulteti za farmacijo Univerze v Ljubljani pripravili aktivnosti za javnost, da bi ji predstavili delo raziskovalk in raziskovalcev zaposlenih v ustanovi. Za mlade, ki se za karierno pot šele odločajo, smo pripravili zanimive delavnice, kjer so se lahko sami preizkusili v izdelavi zdravil, izolaciji nukleinskih kislin, merjenju glukoze v krvi, izdelavi srebrovega zrcala, svetleče lave in slončkove zobne paste. Širši javnosti smo predstavili izzive pri zdravljenju z zdravili in način zagotavljanja varne in učinkovite uporabe zdravil ter razvoj novih storitev v lekarniški dejavnosti kot odgovor na predstavljene izzive. Na delavnici so se obiskovalci lahko seznanili s pravilno uporabo inhalatorjev ter nato sami preizkusili različne oblike inhalatorjev in pršilnikov. Na ogledu v lekarni Mirje pa so podrobneje spoznali delo lekarniškega farmacevta, prostore lekarne in njihovo namembnost ter se preizkusili v izdelavi krem. Obiskali smo tudi Gimnazija Celje Center in dijakom predstavili Fakulteto za farmacijo, študijske programe, ki jih na fakulteti izvajamo predvsem pa raziskovalno delo na Fakulteti za farmacijo.