Falling walls lab 2019

V sredo, 25.9. je v NLB Centru inovativnega podjetništva v Ljubljani potekal mednarodni natečaj Falling Walls Lab Ljubljana 2019. Svoje inovativne ideje je predstavilo šest finalistov iz različnih akademskih področij in vsak od njih je imel 3 minutne predstavitve.

Šestčlanska komisija je izbrala zmagovalca dr. Urbana Košaka iz Fakultete za farmacijo, Univerze v Ljubljani, ki bo 8. novembra odpotoval v Berlin na mednarodno zaključno prireditev Falling Walls Lab. Dr. Košak je zmagal s prebojno idejo o novem zdravilu za lajšanje simptomov Alzheimerjeve bolezni. Na idejo je prišel, skupaj s preostalimi člani ekipe, ker imajo trenutna zdravila za lajšanje simptomov te bolezni številne slabosti (npr. neželeni učinki, neučinkovitost v poznih stadijih bolezni).

Falling Walls Lab Ljubljana 2019 je tudi letos izvajal Ljubljanski univerzitetni inkubator v sodelovanju z Univerzo v Ljubljani in Nemško službo za akademske izmenjave (DAAD) ob podpori Zveznega ministrstva za zunanje zadeve Nemčije.