Podjetje Arhel organizira v sodelovanju s Fakulteto za farmacijo Univerze v Ljubljani zaključno konferenco projekta LIFE PharmDegrade

24. november 2016 - 25. november 2016

Glavni namen dogodka je predstaviti rezultate projekta LIFE PharmDegrade »Razgradnja farmacevtikov v odpadnih vodah iz domov za ostarele in bolnišnic«. Projekt se dotika problematike ostankov zdravil oziroma farmakološko aktivnih učinkovin v odpadnih vodah.

V okviru projekta smo opravili krajši pregled pojavljanja ostankov zdravil v različnih virih odpadnih voda, nadgradili analitske metode kvantifikacije tarčnih spojin v odpadni vodi in postavili pilotno napravo s sistemom elektrokemijske oksidacije za odstranjevanje mikroonesnaževal, kot so ostanki zdravil iz vode.

Na konferenci želimo svoja dognanja deliti z aktivno udeležbo širše strokovne javnosti, saj se izkazujejo ostanki zdravil v okolju kot naraščajoč problem, za katerega dokončnih rešitev še ne poznamo.

Spletna stran projekta in program konference