Evropska noč raziskovalcev na Fakulteti za farmacijo: Humanistika – to si ti!

V okviru vseevropskega projekta Evropska noč raziskovalcev smo v petek 27. 9. 2019 na Fakulteti za farmacijo Univerze v Ljubljani pripravili aktivnosti za javnost, da bi ji predstavili delo raziskovalk in raziskovalcev zaposlenih v ustanovi. Za mlade, ki se za karierno pot šele odločajo, smo pripravili zanimive delavnice, kjer so se lahko sami preizkusili v izdelavi zdravil, izolaciji nukleinskih kislin, merjenju glukoze v krvi, izdelavi srebrovega zrcala, svetleče lave in slončkove zobne paste. Širši javnosti smo predstavili izzive pri zdravljenju z zdravili in način zagotavljanja varne in učinkovite uporabe zdravil ter razvoj novih storitev v lekarniški dejavnosti kot odgovor na predstavljene izzive. Na delavnici so se obiskovalci lahko seznanili s pravilno uporabo inhalatorjev ter nato sami preizkusili različne oblike inhalatorjev in pršilnikov. Na ogledu v lekarni Mirje pa so podrobneje spoznali delo lekarniškega farmacevta, prostore lekarne in njihovo namembnost ter se preizkusili v izdelavi krem. Obiskali smo tudi Gimnazija Celje Center in dijakom predstavili Fakulteto za farmacijo, študijske programe, ki jih na fakulteti izvajamo predvsem pa raziskovalno delo na Fakulteti za farmacijo.

Povezava na galerijo