Vabilo na strokovni sestanek Katedre za klinično biokemijo, 10. 1. 2017

Katedra za klinično biokemijo sodelavce fakultete vabi na strokovni sestanek, ki bo v torek, 10. 1. 2017 ob 8.30 v predavalnici P7. Asist. dr. Janja Zupan bo predstavila izkušnje dveletnega raziskovalnega dela na Univerzi v Aberdeenu.

05. januar 2017 | Fakulteta

Fakulteta za farmacijo v Ljubljani ob sprejemu Zakona o lekarniški dejavnosti

Fakulteta za farmacijo Univerze v Ljubljani pozdravlja sprejetje zakona, toda hkrati poudarja pomen ohranitve zaposljivosti farmacevta.

19. december 2016 | Fakulteta, Sporočila za medije

Raziskovalni dan Fakultete za farmacijo 2016

V Tednu Univerze smo na Fakulteti za farmacijo že tradicionalno organizirali Raziskovalni dan.

12. december 2016 | Fakulteta, Raziskave

Med najodmevnejši raziskovalni dosežki UL 2016 tudi dosežki UL FFA

V sklopu tradicionalnega Tedna Univerze v Ljubljani je bilo že tretje leto zapored izbranih deset najodmevnejših raziskovalnih dosežkov v preteklem študijskem letu. Prvič so se na ta seznam uvrstili tudi člani Fakultete za farmacijo.

09. december 2016 | Fakulteta, Raziskave

Odbor za zdravstvo DZ je 10.11.2016 organiziral Javno predstavitev mnenj o predlogu Zakona o lekarniški dejavnosti (ZLD-1)

Dekan je predstavil nekatere ključne poglede UL FFA (v nadaljevanju).

11. november 2016 | Fakulteta

Velik uspeh študentov FFA na 46. Razpisu za Krkine nagrade

V Krki so 14. 10 2016 podelili Krkine nagrade za dodiplomska in podiplomska raziskovalna dela. Nagrado podeljujejo že 46 let, kar kaže na njihovo tradicijo in prepoznavnost med študenti in njihovimi mentorji. Tudi na letošnjem razpisu za Krkine nagrade so bili študenti FFA zelo uspešni, saj so dosegli kar 15 izmed 30 podeljenih nagrad.

21. oktober 2016 | Fakulteta

Priznanje Slovenskega združenja za klinično kemijo in laboratorijsko medicino za prof. dr. Janja Marc

Na 5. slovenskem kongresu klinične kemije in laboratorijske medicine je prof. dr. Janja Marc dobila priznanje Slovenskega združenja za klinično kemijo in laboratorijsko medicino za zasluge pri delovanju društva in za uspehe pri razvoju klinične kemije in laboratorijske medicine v Sloveniji.

11. oktober 2016 | Fakulteta

Špela Zupančič iz Fakultete za farmacijo Univerze v Ljubljani je na Znanstvenem slamu zasedla 3. mesto

Med mladimi znanstveniki na začetku kariere je Špela Zupančič s svojim nastopom Z nanovlakni proti zobu časa poslušalcem predstavila razvoj parodontalne bolezni, trenutno zdravljenje in razvoj novih dostavnih oblik, ki jih raziskuje v okviru projekta na Katedri za farmacevtsko tehnologijo FFA UL. Glavni namen je razviti nanovlakna z antibiotikom ali probiotikom, ki bi se v obzobnem žepu sproščali en teden in tako lokalno omogočili vzpostavitev normalne ustne flore potrebne za ustavitev bolezni.

05. oktober 2016 | Fakulteta, Raziskave

Vabilo na delavnico za pedagoge: INTERCULTURAL FLUENCY

Oktobra in novembra 2016 bo CMEPIUS v sodelovanju z British Council izvedel več 3-dnevnih delavnic z naslovom INTERCULTURAL FLUENCY na različnih lokacijah po Sloveniji.

04. oktober 2016 | Mednarodno sodelovanje

Poročilo ob zaključku mednarodne CEEPUS poletne šole 2016

Mednarodno CEEPUS poletno šolo 2016, ki je potekala od 17. do 23. avgusta 2016 v Ljubljani, je organizirala mreža CIII-SI-0611-05-1516 v sodelovanju s Fakulteto za farmacijo, Univerze v Ljubljani. Šola je potekala v prostorih Fakultete za farmacijo in Dijaškega doma Ivana Cankarja v Ljubljani. Sodelovalo je 56 udeležencev iz 6 držav (Slovenija, Hrvaška, Bosna in Hercegovina, Srbija, Češka in Avstrija).

14. september 2016 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Poročila, CEEPUS