Velik uspeh študentov FFA na 46. Razpisu za Krkine nagrade

V Krki so 14. 10 2016 podelili Krkine nagrade za dodiplomska in podiplomska raziskovalna dela. Nagrado podeljujejo že 46 let, kar kaže na njihovo tradicijo in prepoznavnost med študenti in njihovimi mentorji. Tudi na letošnjem razpisu za Krkine nagrade so bili študenti FFA zelo uspešni, saj so dosegli kar 15 izmed 30 podeljenih nagrad.

21. oktober 2016 | Fakulteta

Priznanje Slovenskega združenja za klinično kemijo in laboratorijsko medicino za prof. dr. Janja Marc

Na 5. slovenskem kongresu klinične kemije in laboratorijske medicine je prof. dr. Janja Marc dobila priznanje Slovenskega združenja za klinično kemijo in laboratorijsko medicino za zasluge pri delovanju društva in za uspehe pri razvoju klinične kemije in laboratorijske medicine v Sloveniji.

11. oktober 2016 | Fakulteta

Špela Zupančič iz Fakultete za farmacijo Univerze v Ljubljani je na Znanstvenem slamu zasedla 3. mesto

Med mladimi znanstveniki na začetku kariere je Špela Zupančič s svojim nastopom Z nanovlakni proti zobu časa poslušalcem predstavila razvoj parodontalne bolezni, trenutno zdravljenje in razvoj novih dostavnih oblik, ki jih raziskuje v okviru projekta na Katedri za farmacevtsko tehnologijo FFA UL. Glavni namen je razviti nanovlakna z antibiotikom ali probiotikom, ki bi se v obzobnem žepu sproščali en teden in tako lokalno omogočili vzpostavitev normalne ustne flore potrebne za ustavitev bolezni.

05. oktober 2016 | Fakulteta, Raziskave

Vabilo na delavnico za pedagoge: INTERCULTURAL FLUENCY

Oktobra in novembra 2016 bo CMEPIUS v sodelovanju z British Council izvedel več 3-dnevnih delavnic z naslovom INTERCULTURAL FLUENCY na različnih lokacijah po Sloveniji.

04. oktober 2016 | Mednarodno sodelovanje

Poročilo ob zaključku mednarodne CEEPUS poletne šole 2016

Mednarodno CEEPUS poletno šolo 2016, ki je potekala od 17. do 23. avgusta 2016 v Ljubljani, je organizirala mreža CIII-SI-0611-05-1516 v sodelovanju s Fakulteto za farmacijo, Univerze v Ljubljani. Šola je potekala v prostorih Fakultete za farmacijo in Dijaškega doma Ivana Cankarja v Ljubljani. Sodelovalo je 56 udeležencev iz 6 držav (Slovenija, Hrvaška, Bosna in Hercegovina, Srbija, Češka in Avstrija).

14. september 2016 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Poročila, CEEPUS

Sprejem brucev, ponedeljek, 3. oktober 2016

Študente prvih letnikov študijskega leta 2016/17 obveščamo, da bo sprejem brucev v ponedeljek, 3. oktobra 2016, v predavalnici PD, vhod s parkirnega prostora za glavno stavbo FFA, in sicer po naslednjem razporedu:

08. september 2016 | Fakulteta, Študij

Nove spletne strani Fakultete za farmacijo

Spoštovani, pozdravljeni na prenovljenih spletnih straneh Univerze v Ljubljani, Fakultete za farmacijo. Trudimo se, da bi uporabnikom omogočili prijetno uporabniško izkušnjo, zato smo strukturo spletne strani nekoliko poenostavili. Če vsebine ne boste našli na običajnem mestu, lahko uporabite iskalnik desno zgoraj. Hvala za razumevanje. Lep pozdrav.

15. junij 2016 | Fakulteta, Študij, Raziskave, Mednarodno sodelovanje, Knjižnica

Zagovor doktorske disertacije Gregor Jug, mag. farm., 21. 6. 2016

Gregor Jug, mag. farm., bo zagovarjal svojo doktorsko disertacijo z naslovom: »Uporaba molekulskega modeliranja pri načrtovanju antagonistov DC-SIGN in in vitro vrednotenje njihovega učinka«.

14. junij 2016 | Fakulteta

Polnopravno članstvo v EATRIS (Evropska napredna translacijsko raziskovalna infrastruktura na področju biomedicine in farmacije)

Slovenija je postala 11. polnopravna članica družine EATRIS. Nacionalna koordinatorka aktivnosti je prof. dr. Irena Mlinarič-Raščan.

05. maj 2016 | Fakulteta

Mednarodni dan Fakultete za farmacijo

Mednarodni dan Fakultete za farmacijo povezan z obiskom študentov z Univerze Radboud v Nijmegenu, Nizozemska bo v torek, 3. maja 2016 ob 14.30 v P1.

20. april 2016 | Fakulteta