Javni poziv za zbiranje predlogov nagrajencev UL FFA v letu 2017

Komisija za nagrade in priznanja UL FFA poziva k oddaji predlogov, kateri morajo prispeti v tajništvo fakultete najkasneje do 30. 10. 2017.

18. oktober 2017 | Fakulteta

PhD4GlycoDrug – odprte prijave za delovna mesta

Odprte so prijave za mlade raziskovalce na evropskem projektu MSCA-ITN-EJD PhD4GlycoDrug. Rok za prijavo je 15. november!

11. oktober 2017 | Fakulteta

Javna objava prostih delovnih mest - 3.10.2017

Univerza v Ljubljani, Fakulteta za farmacijo, razpisuje prosto delovno mesto asistenta. Prijave zbiramo do 31. 10. 2017. Podrobnejše informacije v nadaljevanju objave.

03. oktober 2017 | Fakulteta, Prosta delovna mesta

POZDRAV BRUCEM 2017

Študente 1. letnika Fakultete za farmacijo Univerze v Ljubljani obveščamo, da bo v ponedeljek, 2. oktobra 2017 potekal sprejem brucev v predavalnici Pd, po razporedu v nadaljevanju.

26. september 2017 | Fakulteta, Študij

Javno inavguracijsko predavanje, izr. prof. dr. Iztok Grabnar

Vabljeni na javno inavguracijsko predavanje, ki ga bo imel izr. prof. dr. Iztok Grabnar, ob izvolitvi v naziv rednega profesorja. Predavanje z naslovom "Model tarčno pogojene farmakokinetike" bo v četrtek, 21. 9. 2017 ob 14. uri, na Fakulteti za farmacijo Univerze v Ljubljani, v predavalnici P1.

14. september 2017 | Fakulteta, Predavanje

Sporočilo za medije: Ali bomo okvaro kolena v prihodnosti morda zdravili z na novo odkritimi celicami?

Ekipa znanstvenikov z Univerze v Aberdeenu v Združenem kraljestvu, član katere je bila tudi asist. dr. Janja Zupan, mag. farm., UL FFA, je identificirala novo populacijo matičnih celic, ki so sposobne obnavljati hrustanec in celo tvoriti kolenski sklep na novo.

05. julij 2017 | Fakulteta, Raziskave, Sporočila za medije

Javno inavguracijsko predavanje, izr. prof. dr. Marko Anderluh

Vabljeni na javno inavguracijsko predavanje, ki ga bo imel izr. prof. dr. Marko Anderluh, pred izvolitvijo v naziv rednega profesorja. Predavanje z naslovom "Antiadhezivna terapija - nov trend v terapiji bakterijskih in virusnih okužb?" bo v petek, 16. 6. 2017 ob 15. uri, v predavalnici P2 (1. nadstropje) UL FFA.

15. junij 2017 | Fakulteta, Predavanje

Prešernove nagrade 2017

Študenti predložijo dela za Prešernovo nagrado za študijsko leto 2016/17 najkasneje do ponedeljka 10. julija 2017.

07. junij 2017 | Fakulteta, Študij

Izr. prof. dr. Tomaž Vovk, mag. farm. je prejemnik Minařikovega priznanja za leto 2017

Slovensko farmacevtsko društvo je 11. maja 2017 v Tartinijevem gledališču v Piranu podelilo društvena priznanja. Med letošnjimi nagrajenci je tudi sodelavec FFA, izr. prof. dr. Tomaž Vovk, mag. farm., ki je prejemnik Minařikovega priznanja za leto 2017.

24. maj 2017 | Fakulteta

Objava v prestižni reviji Nature Communications SCI=11.3

Asist. dr. Janja Zupan, mag. farm., asistentka KB, je z deljenim prvim soavtorstvom v članku z naslovom »Joint morphogenetic cells in the adult mamalian synovium« objavila rezultate svojega 2-letnega postdoktorskega dela na Inštitutu za medicinske znanosti, Univerze v Aberdeenu v reviji Nature Communications.

23. maj 2017 | Fakulteta