logo_new_en

Marie Skłodowska-Curie European Training Network INTEGRATE, 1.1.2015-31.12.2018

Fakulteta za farmacijo Univerze v Ljubljani od 1. januarja 2015 sodeluje v projektu Marie Skłodowska-Curie European Training Network INTEGRATE (Interdisciplinary Training Network for Validation of Gram-Negative Antibacterial Targets). Koordinator projekta na UL FFA je prof. Danijel Kikelj.

Do vključno 9. marca 2015 je v okviru projekta INTEGRATE odprt razpis za 11 mest doktorandov pri partnerskih institucijah v Evropi, eno mesto tudi na FFA.

Razpis za prosta mesta za doktorande je dosegljiv na povezavah:

1. FindAPhD
http://www.findaphd.com/search/PhDDetails.aspx?CAID=2704&LID=312

2. EURAXESS
http://ec.europa.eu/euraxess/index.cfm/jobs/jobDetails/33987097

Resistenca mikroorganizmov na protimikrobne učinkovine predstavlja vedno večjo grožnjo zdravju. Mreža Marie Skłodowska-Curie European Training Network INTEGRATE (1.1.2015-31.12.2018), ki vključuje 10 inštitucij iz osmih evropskih držav iz akademskega sektorja (Univerza v Parmi, Univerza v Helsinkih, Univerza v Kuopiu, Latvijski inštitut za organsko sintezo, Univerza Cambridge, Univerza v Ljubljani, Univerza Antwerpen) in neakademskega sektorja (Taros Chemicals, Aptuit, Fraunhofer) ter različnih disciplin predstavlja konzorcij, namenjen raziskovalnemu usposabljanju doktorskih študentov na področju odkrivanja in predkliničnih raziskav novih učinkovin proti Gram-negativnim bakterijam in validacije protibakterijskih tarč.

Glavni namen konzorcija je zagotoviti kvalitetno platformo za raziskovalno usposabljanje doktorskih študentov na različnih področjih odkrivanja protimikrobnih učinkovin, od identifikacije in validacije tarč, preko in silico načrtovanja, organske sinteze, farmacevtske kemije in biološkega vrednotenja spojin do študija mehanizmov delovanja in razvoja resistence.  Tekom usposabljanja na matičnih inštitucijah  bodo doktorski študenti za nekaj mesecev odšli na usposabljanje k partnerjem iz drugega sektorja (z univerz k industrijskim partnerjem in obratno) in disciplin in se udeleževali izobraževalnih srečanj in poletnih šol, ki jih bo organizirala mreža INTEGRATE.

Namen projekta INTEGRATE je s sodelovanjem in povezovanjem preseči sedanjo razdrobljenost na področju odkrivanja protibakterijskih učinkovin.

Mreža INTEGRATE je zasnovana kot inovativen raziskovalni projekt, namenjen preučevanju pomembnih, vendar ne esencialnih proteinskih tarč, preko katerih je možno zmanjševati virulenco bakterij in tako pripomoči k uničenju patogenov z delovanjem imunskega sistema gostitelja.   Z namenom doseganja tega cilja vključuje projekt INTEGRATE prepletajoče se individualne raziskovalne projekte na področju in silico načrtovanja učinkovin, organske sinteze, farmacevtske kemije, molekularne biologije in biokemije ter najnovejše in vitro in in vivo tehnologije biološkega vrednotenja.