Sprejem za tuje študente Univerze v Ljubljani

30. septembra 2019 bo ob 10.00 uri v Zbornični dvorani UL potekal sprejem za tuje študente, vpisane v študijske programe Univerze v Ljubljani. Tujim študentom bodo predstavljene informacije o študiju na Univerzi v Ljubljani, obštudijske in druge dejavnosti ter ostale uporabne informacije, vezane na bivanje v Sloveniji.

27. avgust 2019 | Študij

Mednarodni natečaj FALLING WALLS LAB LJUBLJANA 2019

Falling Walls Lab Ljubljana tudi letos izvaja Ljubljanski univerzitetni inkubator v sodelovanju z Univerzo v Ljubljani in Nemško službo za akademske izmenjave (DAAD) ob podpori Zveznega ministrstva za zunanje zadeve Nemčije. Zmagovalec Falling Walls Lab Ljubljana bo odpotoval na Falling Walls Lab Finale, ki bo 8. novembra 2019 v Berlinu in prejel vstopnico za odmevno konferenco Falling Walls.

30. maj 2019 | Fakulteta, Študij, Mednarodno sodelovanje, LUI

EAHP-EPSA Student Science Award

Information about the EAHP-EPSA Student Science Award for dissemination to potential applicants. Please find more information in full published news.

10. maj 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje

CEEPUS: Mreža izmenjav z naslovom CIII-SI-0611 podaljšana za študijsko leto 2019/2020

Mreža izmenjav z naslovom CIII-SI-0611: Novel diagnostic and therapeutic approaches to complex genetic disorders, ki jo koordinira Fakulteta za farmacijo in poteka v programu izmenjav CEEPUS je bila podaljšana za študijsko leto 2019/20. Informacije in pogoji za prijavo na izmenjave najdete v priloženem dokumentu.

19. april 2019 | Mednarodno sodelovanje, CEEPUS

Predstavitev štipendij Nemške akademske službe za izmenjavo (DAAD)

Vas zanimata študij ali raziskovanje v Nemčiji? Nemška akademska služba za izmenjavo (DAAD) tudi v letošnjem študijskem letu ponuja različne štipendije za diplomante, raziskovalne štipendije za doktorande, postdoktorande in mlade znanstvenike, štipendije za delovna bivanja za visokošolske učitelje ter visokošolske poletne tečaje za tuje študente in diplomante v Nemčiji. Več informacij v celotni objavi novice.

21. marec 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Alumni, Štipendije

Razpis za Poletno šolo v Seulu

Objavljen je razpis za udeležbo študentov UL na mednarodni poletni šoli v Seulu, J. Koreja, ki bo potekala od 25. 6. do 26. 7. 2019. Prijave sprejema univerzitetna služba za mednarodno sodelovanje. Rok za prijavo je 8. 4. 2019. Podrobnosti in prijavnico najdete v priloženih dokumentih.

21. marec 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Študentska izmenjava Twinnet, Besancon – Ljubljana 2019

Od 6. do 10. marca 2019 je za člane Društva študentov farmacije Slovenije potekal prvi del Twinnet izmenjave s študenti farmacije iz Besancona v Franciji. S prijetno dobrodošlico so nas sprejeli v njihove domove in nam v petih dneh predstavili njihovo kulturo ter mesto. Dopoldne smo imeli strokovni del, sledilo je popoldne z raznimi ogledi in aktivnostmi, nato smo dan zaključili s prijetnim druženjem ob igranju iger. Vsi se že veselimo drugega dela izmenjave (9. do 13. april), ko nas bodo naši Twini prišli obiskati v Ljubljano.

18. marec 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje, DŠFS

Razpisa AEN in MAUI

Obveščamo vas o razpisu študentskih izmenjav za študijsko leto 2019-20 s konzorcijema univerz AEN (Avstralija) in MAUI (ZDA). Razpis je objavljen na spletni strani https://www.uni-lj.si/aktualno/razpisi/. Prijave zbira Univerzitetna služba za mednarodno sodelovanje do 11. 2. 2019.

17. januar 2019 | Mednarodno sodelovanje

Univerza v Ljubljani je objavila Naknadni javni razpis za zbiranje kandidatov za mobilnost študentov z namenom praktičnega usposabljanja Erasmus+ v letu 2018/19. Upravičeno obdobje tega razpisa je od 1.3. do 30.9.2019. Obdobje financiranja je omejeno na (skupno) 6 mesecev. Prijavite se najkasneje 14. 2. 2019 do 15. ure v študentskem referatu UL FFA.

17. januar 2019 | Mednarodno sodelovanje