Na fakulteti so za študente potekale delavnice v okviru dogodka Teden mehkih veščin

Med 1. 4. in 11. 4. je na Fakulteti za farmacijo potekal Teden mehkih veščin. Šlo je za delavnice s poudarkom na treningu nestrokovnih sposobnosti, kot so delo v skupini, upravljanjem s časom in stresom,… Dogodek je organiziralo Društvo študentov farmacije Slovenije (DŠFS) ob pomoči Evropske zveze študentov farmacije (EPSA). Skupaj se je zvrstilo 10 treningov v režiji šestih trenerjev.

09. maj 2019 | Študij, DŠFS

Društvo študentov farmacije Slovenije vabi na strokovni večer "Svetovanje bolnikom 2019"

Med kronične vnetne črevesne bolezni uvrščamo dve bolezni: ulcerozni kolitis in Crohnovo bolezen. Gre za vnetni bolezni črevesa, ki potekata kronično. Da bi podrobneje spoznali to tematiko, vas DŠFS vljudno vabi na dogodek Svetovanje bolnikom 2019, ki je sestavljen iz strokovnega večera, in tekmovanja, kjer se preizkusite v svetovanju bolnikom izza lekarniškega pulta. Strokovni večer bo potekal 11. 4. ob 17.30 v P1 UL FFA, tekmovanje pa 16. 4. 2019 ob 20.00 v Lekarni Mirje. Informacije o predavateljih in tekmovanju bodo objavljene na Facebook dogodku DŠFS. Vabljeni ste študentje vseh letnikov in smeri Fakultete za farmacijo.

01. april 2019 | Študij, DŠFS

Študentska izmenjava Twinnet, Besancon – Ljubljana 2019

Od 6. do 10. marca 2019 je za člane Društva študentov farmacije Slovenije potekal prvi del Twinnet izmenjave s študenti farmacije iz Besancona v Franciji. S prijetno dobrodošlico so nas sprejeli v njihove domove in nam v petih dneh predstavili njihovo kulturo ter mesto. Dopoldne smo imeli strokovni del, sledilo je popoldne z raznimi ogledi in aktivnostmi, nato smo dan zaključili s prijetnim druženjem ob igranju iger. Vsi se že veselimo drugega dela izmenjave (9. do 13. april), ko nas bodo naši Twini prišli obiskati v Ljubljano.

18. marec 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje, DŠFS

Strokovni večer: Podaljševanje življenja z znanostjo in tehnologijo

V predavanju Dr. Mingerja, mednarodno priznanega raziskovalca regenerativne medicine in tehnoloških inovacij nove generacije, bomo spoznali moderne tehnologije, ki omogočajo rekonstitucijo tkiv, mikrobiomsko diagnostiko in terapevtske pristope, ki bodo v veliki meri spremenili klinično medicino. V vseh pogledih bodo vplivali na naše dojemanje staranja, zdravja in bolezni, kar bo v veliki meri vplivalo na človeško družbo.

18. februar 2019 | Študij, Predavanje, DŠFS