Informativni dan za magistrske študijske programe (2. stopnja) za študijsko leto 2020/2021 bo v sredo, 10. junija 2020 ob 14.00. Predstavitev bo potekala preko aplikacije MS Teams. Predstavljene bodo vsebine magistrskega študijskega programa Industrijska farmacija in magistrskega študijskega programa Laboratorijska biomedicina. Vljudno vabljeni!

19. maj 2020 | Fakulteta, Študij

Informativni dan za vpis na doktorski študijski program BIOMEDICINA 2020/2021

Informativni dan za interdisciplinarni doktorski študijski program Biomedicina (znanstvena področja: Farmacija, Klinična biokemija in laboratorijska biomedicina ter Toksikologija) na Fakulteti za farmacijo bo 12. junija 2020 ob 10. uri in bo potekal prek videokonference MS Teams. Povezavo do kanala najdete v objavi celotne novice. Vabljeni.

25. maj 2020 | Fakulteta, Študij

Zagovor doktorske disertacije Janja Mirtič, mag. farm., 29. 5. 2020

Univerza v Ljubljani Fakulteta za farmacijo obvešča, da bo JANJA MIRTIČ, mag. farm., zagovarjala doktorsko disertacijo z naslovom: »Neizkoriščen potencial polielektrolitov za razvoj naprednih dostavnih sistemov za zdravilne učinkovine in probiotike«. Javni zagovor bo v petek, 29. maja 2020 ob 13. uri, preko orodja MS Teams znotraj skupine Doktorat Janja Mirtič. Zainteresirana javnost Študentskemu referatu: mateja.tercic@ffa.uni-lj.si pošlje vlogo za prisostvovanje na zagovoru.

22. maj 2020 | Študij

Razpis za 50. jubilejne Krkine nagrade

Krka d.d. s Krkinimi nagradami spodbuja mlade raziskovalce, željne znanja in odkritij, že 50 let. Z njimi kot zanesljiv in uspešen gospodarski partner prepoznavajo odlične znanstvene dosežke, potrebne za prodoren in hiter znanstveni in tehnološki razvoj, mladim pa vlivajo in pogum in zaupanje v znanje in ustvarjalnost. Če menite, da je vaša magistrska, raziskovalna naloga ali doktorska disertacija kakovostna in pomembna za področje farmacije, vas spodbujamo k prijavi na razpis.

13. maj 2020 | Študij, Raziskave

Uporabne informacije za študente v času epidemije - novosti

Že pred časom smo vam poslali obvestilo z zbranimi viri pomoči in povezavami. Vsebine sproti posodabljamo, izpostavili pa bi nekaj novejših informacij oz. tistih, ki jih v zadnjem sporočilu nismo vključili: Dodelitev nepovratne denarne pomoči... Seznam uporabnih informacij je dostopen preko priloženega dokumenta.

11. maj 2020 | Študij, Karierni centri

Portal GoinGlobal predstavlja odličen vir informacij pri iskanju praks oz. pripravništev v tujini

Obveščamo, da je dostop do portala GoinGlobal omogočen za študente UL za nadaljnja tri leta. Novost je tudi, da ob prvi prijavi (kreiranju uporabniškega imena in gesla) študenti ne potrebujete to storiti iz omrežja UL, kot je bilo to nujno do sedaj.

04. maj 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Karierni centri

Zagovor doktorske disertacije Mateja Tršan, mag. farm., 6. 5. 2020

Univerza v Ljubljani Fakulteta za farmacijo obvešča, da bo MATEJA TRŠAN, mag. farm., zagovarjala doktorsko disertacijo z naslovom: »Proučevanje bioluminiscenčne metode za ocenjevanje mikrobiološke kakovosti prostorov v sterilni proizvodnji v bolnišnici«. ​ Javni zagovor bo v sredo, 6. maja 2020 ob 15. uri, preko orodja MS Teams znotraj skupine Doktorat Mateja Tršan. ​

29. april 2020 | Študij

Razpis za praktično usposabljanje Erasmus SMP 19/20 je zaradi izrednih razmer podaljšan do 31.12.20. Vsi študentje, ki bodo opravili prakso do 31.12.20, se prijavijo in bodo financirani iz tega razpisa. Redni razpis za Erasmus praktično usposabljanje SMP 20/21 bo objavljen meseca januarja, z upravičenim obdobjem po 1. 1. 2021. Prijavnica in navodila za oddajo spletne vloge so priložena.

22. april 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Pregled uporabnih informacij za študente UL v času epidemije

​Zaradi trenutne pandemije koronavirusa se je naše vsakdanje življenje bistveno spremenilo. Brez skrbi, tu smo, da vam ponudimo nekaj koristnih informacij in vas podpremo. Karierni centri UL so zbrali nekaj idej in koristnih informacij, da se boste lažje prebili skozi ta čas in ga morda celo obrnili sebi v prid. Vsebina se navezuje predvsem na skrb za psihofizično počutje, potencialne vire finančne pomoči in možnosti za osebni in profesionalni razvoj.

16. april 2020 | Študij, Karierni centri

Sklep rektorja COVID-19 z dne 15. 4. 2020

Glede na aktualne razmere v zvezi s koronavirusom COVID-19 in na predlog Skupine za koordinacijo COVID-19 na UL, ki temelji na mnenjih epidemiologov in infektologov, je rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Igor Papič sprejel sklep, da v kolikor bodo razmere dopuščale in pod pogojem, da bodo veljavni omejitveni ukrepi Vlade RS sproščeni, se za obdobje po 3. 5. 2020 v okviru UL sprejmejo priporočila o izvajanju pouka, praktičnega usposabljanja in o preverjanju znanj, ki jih v celoti objavljamo v priloženem dokumentu. Sklep je veljaven s 15. 4. 2020 in velja do preklica.

16. april 2020 | Fakulteta, Študij