Razpis štipendij Likarjevega sklada 2020/2021: Rok prijave 10. 3. 2020

Letne štipendije se lahko podelijo za dobo največ 10 mesecev z možnostjo podaljšanja v naslednjem šolskem letu. Pričetek študija bo predvidoma v zimskem semestru 2020/2021 (oktobra 2020). Pogoji za prijavo in vse podrobnosti prijave, ki mora biti vložena najkasneje do 10. marca 2020, objavljamo v priloženem razpisu.

20. december 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Štipendije Utrechtske mreže za študente in mlade raziskovalce Univerze v Ljubljani: rok za prijave 1. 2. 2020

Utrechtska mreža bo podelila do 20 štipendij v višini 1000€ študentom ali mladim raziskovalcem, ki niso upravičeni do financiranja iz ostalih programov (kot je Erasmus+/ npr. zaradi krajšega termina mobilnosti). Štipendija je namenjena za raziskovalne dejavnosti pri pripravi zaključnega dela na II ali III stopnji študija. Mobilnost si študentje organizirajo sami, na eni izmed univerz, članic Utrechtske mreže. Mobilnost lahko traja od 1 do 6 mesecev. Rok upravičenosti za izvedbo mobilnosti je od 1. 4. 2020 do 31. 3. 2021. Podrobnosti so objavljene v celotni objavi novice.

12. december 2019 | Fakulteta, Študij, Raziskave, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Izmenjave preko Venice International University (VIU) in razpisi "2020 Graduate Activities"

Obveščamo vas, da se je Univerza v Ljubljani vključila v konzorcij 19 univerz Venice International University s sedežem v Benetkah. VIU ponuja možnosti za izmenjavo študentom vseh stopenj in smeri kot tudi različne programe poletnih šol, intenzivne tematske seminarje za študente druge in tretje stopnje, mednarodno akademijo za doktorske študente, pripravništvo v podjetjih v Italiji oz. na članicah univerz VIU. V okviru VIU so že objavljeni razpisi za prijavo ter odprte prijave na »2020 Graduate Activities«. Povezave so objavljene v celotni novici.

10. december 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Študentske CEEPUS štipendije za letni semester 2019/20

Razpisane so študentske CEEPUS štipendije v trajanju od 1-3 mesecev na univerzah Graz, Szeged, Beograd, Gdansk, Sarajevo in Bratislava. Interesenti naj se zglasijo pri prof. S. Srčiču. Rok prijave je 30. oktober 2019.

03. oktober 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije, CEEPUS

Predstavitev štipendij Nemške akademske službe za izmenjavo (DAAD)

Vas zanimata študij ali raziskovanje v Nemčiji? Nemška akademska služba za izmenjavo (DAAD) tudi v letošnjem študijskem letu ponuja različne štipendije za diplomante, raziskovalne štipendije za doktorande, postdoktorande in mlade znanstvenike, štipendije za delovna bivanja za visokošolske učitelje ter visokošolske poletne tečaje za tuje študente in diplomante v Nemčiji. Več informacij v celotni objavi novice.

21. marec 2019 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Alumni, Štipendije