Štipendije Utrechtske mreže za študente in mlade raziskovalce Univerze v Ljubljani: rok za prijave 1. 2. 2020

Utrechtska mreža bo podelila do 20 štipendij v višini 1000€ študentom ali mladim raziskovalcem, ki niso upravičeni do financiranja iz ostalih programov (kot je Erasmus+/ npr. zaradi krajšega termina mobilnosti). Štipendija je namenjena za raziskovalne dejavnosti pri pripravi zaključnega dela na II ali III stopnji študija. Mobilnost si študentje organizirajo sami, na eni izmed univerz, članic Utrechtske mreže. Mobilnost lahko traja od 1 do 6 mesecev. Rok upravičenosti za izvedbo mobilnosti je od 1. 4. 2020 do 31. 3. 2021. Podrobnosti so objavljene v celotni objavi novice.

12. december 2019 | Fakulteta, Študij, Raziskave, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

FEBS konferenca 2020 v Ljubljani

Registracija je odprta in kotizacija za mlade do 35. leta je 250 EUR do 5. marca 2020. Seveda so vabljeni tudi ostali raziskovalci. Do 15. decembra 2019 pa se lahko mladi do 35. leta prijavijo še na Young Scientist Forum, ki bo potekal 3 dni pred začetkom kongresa v Lovranu. Izbranim za YSF organizatorji pokrijejo vse stroške, tudi za glavni kongres v Ljubljani. Na kongresu bodo kot vabljeni predavatelji sodelovali najvidnejši raziskovalci v svetovnem merilu, pričakujemo do 1800 udeležencev. V zadnjih letih bo to največje znanstveno srečanje pri nas na področju znanosti o življenju.

25. november 2019 | Fakulteta, Raziskave

Inovator.si? - Izobraževanje Pisarne za prenos znanja o intelektualni lastnini

19. septembra se je pri nas odvila izobraževalna delavnica Inovator.si?, ki jo je izvedla Pisarna za prenos znanja Univerze v Ljubljani. Praktična delavnica je bila namenjena študentom in raziskovalcem, ki se pri svojem delu srečujejo z vprašanji in izzivi zaščite intelektualne lastnine. Vodil jo je dr. Carsten Prusko, izkušen patentni zastopnik s področja zaščite medicinskih inovaciji, ki že vrsto let deluje v priznani nemški patentni družbi Zacco.

23. september 2019 | Fakulteta, Študij, Raziskave

Razpis za kandidate za mlade raziskovalce na Univerzi v Ljubljani v letu 2019

Univerza v Ljubljani objavlja Razpis za kandidate za mlade raziskovalce v letu 2019. Rok za prijavo je 17. junij 2019, do 13. ure. Kandidati prijavo oddajo elektronsko preko spletne aplikacije.

05. junij 2019 | Fakulteta, Raziskave, MR