Portal GoinGlobal predstavlja odličen vir informacij pri iskanju praks oz. pripravništev v tujini

Obveščamo, da je dostop do portala GoinGlobal omogočen za študente UL za nadaljnja tri leta. Novost je tudi, da ob prvi prijavi (kreiranju uporabniškega imena in gesla) študenti ne potrebujete to storiti iz omrežja UL, kot je bilo to nujno do sedaj.

04. maj 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Karierni centri

Razpis za praktično usposabljanje Erasmus SMP 19/20 je zaradi izrednih razmer podaljšan do 31.12.20. Vsi študentje, ki bodo opravili prakso do 31.12.20, se prijavijo in bodo financirani iz tega razpisa. Redni razpis za Erasmus praktično usposabljanje SMP 20/21 bo objavljen meseca januarja, z upravičenim obdobjem po 1. 1. 2021. Prijavnica in navodila za oddajo spletne vloge so priložena.

22. april 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Razpis Go Styria: štipendije za leto 2020/2021

Univerza v Gradcu vabi dodiplomske, podiplomske študente in podoktorske kandidate, da se prijavijo na razpis za Go Styria štipendije za leto 2020/2021. Prijave so že odprte.

30. marec 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Obvestilo št. 2 – koronavirus COVID-19

Spoštovani študenti, zaposleni in izvajalci študijskega programa UL FFA, obveščamo vas, da bomo v skladu z izrečenim stališčem komisije UL študijski proces izvajali brez predvidenih prilagoditev, t.j. po ustaljenem (veljavnem) urniku. To obvestilo posodablja obvestilo, izdano dne 26. 2. 2020 in bo po potrebi posodobljeno.

29. februar 2020 | Fakulteta, Študij, Mednarodno sodelovanje, Knjižnica

Novo: Obvestilo zaposlenim - koronavirus COVID-19

Po preučitvi možnih tveganj v zvezi s širitvijo okužb s koronavirusom COVID-19 smo na UL FFA sprejeli začasne ukrepe, ki so v skladu z navodili UL ter namenjeni zaščiti delavcev in študentov. Ukrepi veljajo do preklica oziroma bodo po potrebi posodobljeni. Seznam preventivnih ukrepov se nahaja v priloženem dokumentu. O morebitnih nadaljnjih ukrepih boste sproti obveščeni po elektronski pošti. Vsa obvestila bodo objavljena tudi na spletni strani UL FFA in oglasni deski.

26. februar 2020 | Fakulteta

Poletne šole na Univerzi Tartu v Estoniji 2020

The University of Tartu in Estonia welcomes you to International Summer University. Gain an international academic experience from one of the oldest and most distinguished universities in the Baltic States. We welcome applications from all adults including university students, professionals and other experts, regardless of educational background.

07. februar 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Poletna šola Graz International Summer School Seggau (GUSEGG) 2020: rok za prijavo 16. 2. 2020

The Graz International Summer School Seggau is designed for internationally oriented, highly motivated students from all disciplines and all levels who wish to deepen their understanding of urrent European and international affairs by studying and discussing global developments and challenges in terms of radical definitions, reflecting aspects of individual and collective identities.

04. februar 2020 | Mednarodno sodelovanje

Turku Summer School 2020, Finska, 7.-21.8.2020

Turku Summer School offers students an excellent opportunity to combine studying with an active social programme and enjoying the best of the Nordic summer. Turku Summer School is organised jointly by University of Turku, Åbo Akademi University and Turku University of Applied Sciences. Participating in the Summer Courses can be used as an orientation for new Master’s Degree students or as a head start for new exchange students.

04. februar 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Razpisi štipendij za študij in krajše izmenjave v Franciji: rok 17. 4. 2020

Call for applications for the French government scholarships, aimed at Slovenian students who want to study in France at Bachelor and Master level. The deadline for application is April 17th, 2020.

04. februar 2020 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Venice International University: predstavitveni videoposnetek

Na spletni strani www.uni-lj.si/studij/partnerji/viu so objavljene videopredstavitve prof. dr. Simone Kustec, ki je v jesenskem semestru 2019/2020 predavala v okviru programa Globalizacij na Venice International University.

03. februar 2020 | Mednarodno sodelovanje