Prof. Štrukelj v odmevnem spletnem pogovoru o pomenu vakcinacije

V organizaciji STAkluba je v četrtek, 23. aprila 2020, potekal spletni pogovor o precepljenosti in pomenu kolektivne imunosti ter razvoju vakcin, namenjen laični javnosti. V pogovoru ob tednu imunizacije so sodelovali prof. dr. Borut Štrukelj s Fakultete za farmacijo Univerze v Ljubljani, asist. dr. Matjaž Homšak iz Združenja za pediatrijo in dr. Marta Grgič Vitek z Nacionalnega inštituta za varovanje zdravja.

Zanimivi in strokovni sogovorniki so tematiko osvetlili iz različnih zornih kotov, poudarili so pomen vseživljenjskega cepljenja ter se dotaknili tudi razvoja cepiva proti novemu koronavirusu.

Pogovor je naletel na velik odziv poslušalcev in gledalcev, zabeležil je 12851 dosegov preko družbenega omrežja Facebook, od tega 4600 posamičnih gledalcev. V živo je dogodek zabeležil 657 ogledov, preko Youtuba pa je bil prikazan dvatisočkrat.

Posnetek pogovora je dosegljiv na povezavi