VOLITVE REKTORJA za obdobje 2021-2025

V skladu s Sklepom o začetku postopka za izvolitev rektorja Univerze v Ljubljani za obdobje 2021-2025 so lahko senati članic Univerze v Ljubljani do četrtka, 25. februarja 2021 do 12. ure, Volilni komisiji Univerze v Ljubljani posredovali obrazložene predloge kandidatov za rektorja. V skladu s predpisanim načinom je prispelo pet predlogov za štiri kandidate, in sicer za prof. dr. Igorja Lukšiča (predlog z UL FDV), prof. dr. Gregorja Majdiča (predlog z UL VF), prof. dr. Igorja Papiča (predlog z UL FE in UL FKKT), prof. dr. Antona Ramšaka (predlog z UL FMF). Vsi kandidati izpolnjujejo formalne pogoje za kandidaturo in z njo tudi soglašajo.

Javne predstavitve vseh štirih kandidatov bodo potekale v treh terminih, in sicer v sredo 24. 3. 2021 ob 16. uri, v četrtek 25. 3. 2021 ob 16. uri in v petek, 26. 3. 2021 ob 16. uri, prek spletnih povezav zoom. V teh treh terminih bomo članice zaradi tehničnih omejitev razporedili, tako da bomo zagotovili v vsakem terminu enako maksimalno število udeležencev. Spletne povezave do javnih predstavitev kandidatov bomo naknadno objavili na spletni strani UL. Prosimo vas, da na članicah ne organizirate predstavitev kandidatov, saj želimo vsem kandidatom omogočiti predstavitev na enak način.

Kandidati morajo svoje programe poslati volilni komisiji najpozneje do 15. 3. 2021 do 12.00 ure. Programe kandidatov bomo objavili na spletni strani Univerze v Ljubljani 15. 3. 2021 po 15. uri.

Lep pozdrav,

prof. dr. Matjaž Ambrož,