Zagovor doktorske disertacije, Nina Žigart, mag. farm., 13. 4. 2021

Univerza v Ljubljani Fakulteta za farmacijo obvešča, da bo NINA ŽIGART, mag. farm., zagovarjala doktorsko disertacijo z naslovom »Kombiniran pristop k študiju kemizma razgradnje venetoklaksa z in silico orodji in načrtovanimi stresnimi testi« v torek, 13. aprila 2021, ob 10. uri, preko orodja MS Teams znotraj skupine Doktorat NINA ŽIGART. Zainteresirana javnost pošlje izpolnjeno vlogo za prisostvovanje na zagovoru in izjavo na elektronski naslov doktorski.studij@ffa.uni-lj.si, najkasneje do petka, 9. aprila 2021, do 13. ure.

07. april 2021 | Študij

VOLITVE REKTORJA: elektronske volitve in testno glasovanje - navodila za prijavo in glasovanje

Volitve rektorja bodo potekale v torek, 13. aprila 2021, na vseh 26 članicah Univerze in rektoratu hkrati. Zaradi epidemioloških razmer bodo potekale elektronsko, in sicer z uporabo sistema Simpy Voting. Obveščamo vas, da lahko vsi volivci od danes od 9.00 in do 12. 4. 2021 do 15.00 prek programske opreme Simply Voting opravijo testne volitve. Povezavo objavljamo v celotni novici, navodila so priložena.

07. april 2021 | Fakulteta

Javno preizkusno predavanje - dr. ANDREJ EMANUEL COTMAN, 8. 4. 2021

Obveščamo vas, da bo imel zn. sod. dr. ANDREJ EMANUEL COTMAN, mag. farm., v postopku za izvolitev v naziv docenta za področje farmacevtske kemije, javno preizkusno predavanje z naslovom »Metode resolucije enantiomerov«, v virtualni obliki v četrtek, 8. 4. 2021, ob 16.30, v okviru predmeta Eutomeri. Povezavo do predavanja objavljamo v celotni novici.

07. april 2021 | Fakulteta, Inavguracijska predavanja

VOLITVE REKTORJA: Navodilo za elektronske volitve in testno glasovanje - obveščanje študentov po članicah

V novici vam posredujemo obvestilo predsednika Volilne komisije UL. Povezava do volitev, podrobnosti in navodila o volitvah ter možnosti testnega glasovanja so objavljena v celotni novici.

07. april 2021 | Študij

Javno preizkusno predavanja - dr. Petra Kolenc Peitl

Obveščamo vas, da bo imela dr. PETRA KOLENC PEITL, mag. farm., v postopku za izvolitev v naziv docentke za področje farmacevtske kemije, javno preizkusno predavanje z naslovom »Dopaminergični sistem; receptorji, agonisti - Terapija Parkinsonove bolezni« v torek, 30. 3. 2021, ob 9.30, v okviru predmeta Farmacevtska kemija III. Povezavo do predavanja objavljamo v celotni novici.

29. marec 2021 | Fakulteta, Inavguracijska predavanja

Zagovor doktorske disertacije, Maja Preskar, mag. farm., 6. 4. 2021 - novo obvestilo

Objavljamo popravljeno obvestilo v zvezi z zagovorom doktorske disertacije Maje Preskar, ker je prišlo do spremembe termina zagovora. Univerza v Ljubljani Fakulteta za farmacijo obvešča, da bo MAJA PRESKAR, mag. farm., zagovarjala doktorsko disertacijo z naslovom »Razvoj in optimizacija izdelave liofilizata z ibuprofenom za parenteralno uporabo« v torek, 6. aprila 2021, ob 15. uri, preko orodja MS Teams. Zainteresirana javnost Študentskemu referatu: doktorski.studij@ffa.uni-lj.si pošlje izpolnjeno vlogo za prisostvovanje na zagovoru in izjavo najkasneje do petka, 2. aprila 2021, do 13. ure. V primeru, da ste že posredovali vlogo in izjavo za zagovor, vam je ni potrebno ponovno pošiljati.

26. marec 2021 | Študij

Stand up show z Gašperjem Bergantom in Maticem Kokošarjem, sreda, 23. 3. 2021, ob 20h

Smeh je univerzalni jezik, ki nam odpira pot do vseh ljudi in pomembno vpliva na naše razpoloženje. Že 15 minut intenzivnega smeha na dan je dovolj, da naši možgani dobijo več kisika, da se tvori več serotonina (hormona sreče). Vzemite si čas in se nam v sredo, 24. 3. 2021 ob 20. uri pridružite na zoom Stand up show z Gašperjem Bergantom in Maticem Kokošarjem. Pričakujemo polno mero smeha in dobre volje. Prijava: https://popr.uni-lj.si.

23. marec 2021 | Študij

Predstavitev kandidatov za rektorja UL

V skladu s predpisanim načinom je prispelo pet predlogov za štiri kandidate, in sicer za prof. dr. Igorja Lukšiča (predlog z UL FDV), prof. dr. Gregorja Majdiča (predlog z UL VF), prof. dr. Igorja Papiča (predlog z UL FE in UL FKKT), prof. dr. Antona Ramšaka (predlog z UL FMF). Javne predstavitve vseh štirih kandidatov bodo potekale v treh terminih, in sicer za UL FFA dne 24. 3. 2021, ob 16. uri. Več informacij o predstavitvah najdete na spletni strani UL: https://www.uni-lj.si/aktualno/novice/2021031914400204/. Ostale podrobnosti v novici.

22. marec 2021 | Fakulteta

Razpis za GO STYRIA štipendije za raziskovalno delo na Univerzi v Gradcu za leto 2021/22

Go Styria is a scholarship program for master and doctoral students as well as post-docs interested in a short term research stay (max. 4 months) in the context of their master, doctoral thesis or post-doc research. Details on the program call: https://international.uni-graz.at/en/incoming-exchange/go-styria-scholarship-programme/. Program deadlines are 20./22.

22. marec 2021 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Zagovor doktorske disertacije, Maja Preskar, mag. farm., 30. 3. 2021

Univerza v Ljubljani Fakulteta za farmacijo obvešča, da bo MAJA PRESKAR, mag. farm., zagovarjala doktorsko disertacijo z naslovom »Razvoj in optimizacija izdelave liofilizata z ibuprofenom za parenteralno uporabo« v torek, 30. marca 2021, ob 17.30. uri, preko orodja MS Teams. Zainteresirana javnost Študentskemu referatu: doktorski.studij@ffa.uni-lj.si pošlje izpolnjeno vlogo za prisostvovanje na zagovoru in izjavo najkasneje do ponedeljka, 29. marca 2021, do 13. ure.

16. marec 2021 | Študij