Evropska noč raziskovalcev 2020

27. november 2020 - 27. november 2020

Humanistika, to si ti!

Vede o ljudeh, vede za ljudi

Vabimo vas, da se udeležite dogodkov z ogledom video vsebin, ki jih v okviru dogodka Evropska noč raziskovalcev 2020 organizira Univerza v Ljubljani Fakulteta za farmacijo, dne 27. 11. 2020.

Povezava na Youtube kanal Fakultete za farmacijo: Seznam predvajanja

Seznam predvajanja se bo sproti dopolnjeval, zato vas vabimo k spremljanju kanala.
Če si želite ogledati le določen posnetek, uporabite prosimo povezavo na seznamu aktivnosti.

Aktivnosti, ki jih izvaja fakulteta:
Destilacija aromatičnih rastlin
Diabetes  >>  Vljudno vabljeni, da se nam pridružite na kratkem predavanju in svetovanju.  O sladkorni bolezni bosta 27. 11. ob 17:30 predavali doc. dr. Nataša Karas Kuželički, mag. farm. in doc. dr. Alenka Šmid, mag. farm.. V prvem delu predavanj se bomo pogovorili o genetskih in okoljskih vzrokih za nastanek različnih oblik sladkorne bolezni, v drugem delu pa bomo predstavili teste s katerimi lahko diagnosticiramo sladkorno bolezen ali pa spremljamo njen potek in zdravljenje.
 Izdelava naravne kozmetike - kopalne krogle
 Izolacija DNA
 Kako nastane tableta
 Krvne celice
 Krvne skupine
 Računalniške metode-alternativa testiranju na živalih
 Sijoča koža in zdravi zobki za širok nasmeh
 Slončkova zobna pasta
 Srebrovo zrcalo
 Svetleča lava
 Zdravila prihodnosti
 Vitamini in minerali: “jejmo mavrico”
 Moj poklic – farmacevt
 Virtualni ogled Lekarne Mirje >>
Raziskovalke in raziskovalci Fakultete za farmacijo vas vabijo na virtualni ogled ene najstarejših lekarn v Ljubljani, lekarne Mirje, kjer boste lahko podrobneje spoznali delo lekarniškega farmacevta, prostore lekarne in njihovo namembnost.

Lepo vabljeni.