Nagrajenci Prometej znanosti za leto 2021

Slovenska znanstvena fundacija je 21. 6. 2022 podelila priznanja Prometej znanosti za leto 2021 za dosežene odličnosti v komuniciranju znanosti. Med dobitniki priznanj so tudi sodelavci Fakultete za Farmacijo Univerze v Ljubljani.

Priznanje Prometej znanosti za odličnost v komuniciranju za leto 2021 za spoštljive in empatične pogovore o spektru problemov pandemije Covid-19 je bilo podeljeno skupini Science Mamas' Vaccine Forum, ki so jo leta 2021 oblikovale sodelavke izr. prof. dr. Nataša Karas Kuželički, izr. prof. dr. Martina Gobec, asist. dr. Tijana Markovič, asist. dr. Jasna Omersel, Lucija Ana Vrščaj in doc. dr. Simona Jurkovič (bivša sodelavka UL FFA).

Listino Finalist izbora priznanja Komunikator znanosti za leto 2021 pa je dobil prof. dr. Borut Štrukelj.