Štipendije za raziskovalni obisk v tujini: 2022 ASEF Junior Fellows - Research Abroad

Ameriško-slovenska izobraževalna fundacija (ASEF) je objavila razpis 2022 ASEF Junior Fellows - Research Abroad, ki slovenskim študentkam in študentom omogoča priložnost 10-tedenskega raziskovalnega obiska v tujini na prestižnih univerzah po svetu. Več informacij o razpisu in prijavnica je na voljo na tej povezavi: https://bit.ly/3lR1GwV. Prijave se zaprejo 22. novembra 2021.

08. november 2021 | Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Štipendije za diplomante iz Srednje in Vzhodne Evrope (CEE) za raziskovalne projekte na področju okolja in naravovarstva: prijave do 5. 9. 2021

German Federal Environmental Foundation (Deutsche Bundesstiftung Umwelt, DBU) razpisuje štipendije za diplomante in doktorske študente za raziskovalne aktivnosti na področju okolja in naravovarstva. Štipendija DBU pokriva 6-12 mesecev bivanja pri nemški gostiteljski instituciji: univerze, raziskovalni inštituti, podjetja, naravovarstvene agencije, nevladne organizacije,društva itd. Več podatkov na spletni strani: https://www.dbu.de/2600.html.

20. avgust 2021 | Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Štipendijski programi Nemške službe za akademsko izmenjavo (DAAD) za študijsko leto 2022/2023

Nemška služba za akademsko izmenjavo (DAAD) tudi v letošnjem študijskem letu ponuja različne štipendije za diplomante, raziskovalne štipendije za doktorande, postdoktorande in mlade znanstvenike, štipendije za delovna bivanja za visokošolske učitelje ter visokošolske poletne tečaje za tuje študente in diplomante v Nemčiji.

18. avgust 2021 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Financiranje študijskega oziroma znanstvenega obiska študentov v tujini za leto 2021: rok za prijavo 30.6.2021

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je dne 30. 12. 2020 na spletni strani objavil razpis za financiranje študijskega oziroma znanstvenega obiska študentov v tujini za leto 2021 (299. javni razpis). Rok za prijavo na razpis je 30. 6. 2021, sredstva pa so trenutno še na voljo.

21. junij 2021 | Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Young Researcher scholarship for the “High Scientific Level Stay” 2021 - new deadline: 27th May 2021

Francoski inštitut v Sloveniji ponuja Štipendije za kratko raziskovalno bivanje na visoki ravni (SSHN): 1 do 2 mesečni štipendiji (bivanje mora potekati med 1. julijem in 21. decembrom 2021) v višini 1.704 € na mesec; ter pomoč pri sprejemu in nastanitvi v Franciji s strani operaterja Campus France.

07. maj 2021 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Razpis za GO STYRIA štipendije za raziskovalno delo na Univerzi v Gradcu za leto 2021/22

Go Styria is a scholarship program for master and doctoral students as well as post-docs interested in a short term research stay (max. 4 months) in the context of their master, doctoral thesis or post-doc research. Details on the program call: https://international.uni-graz.at/en/incoming-exchange/go-styria-scholarship-programme/. Program deadlines are 20./22.

22. marec 2021 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije