Emanuela Senjor, študentka UL FFA je med zmagovalci Regijskega Biocampa 2018

Z razglasitvijo zmagovalcev se je v torek sklenil regijski BioCamp, ki ga je Novartis v Sloveniji organiziral osmo leto zapored. Osrednja nit letošnjega Regijskega BioCampa so bila protimikrobna zdravila in izzivi na poti do učinkovitih terapij. Mladi znanstveniki so spoznavali nove pristope k zdravljenju in prisluhnili tudi bolnikovim izkušnjam. Na dogodku so svoje znanje s področja generične farmacevtske in biofarmacevtske industrije ter razvoja podobnih bioloških zdravil s študenti delili vrhunski Novartisovi in Sandozovi strokovnjaki, predavatelji z naravoslovnih fakultet ter uspešni menedžerji. Študentje so bili postavljeni tudi pred izziv, kako razviti in lansirati lastni farmacevtski izdelek. Študijo primera so izvedli v petih ekipah, na koncu pa s predstavitvijo pred strokovno komisijo pokazali svoje inovativno razmišljanje in sposobnost sodelovanja.

Najboljši posamezniki Regijskega Biocampa 2018 so bili Filip Bošković s Fakultete za biologijo Univerze v Beogradu, Rok Krese s Fakultete za bioznanosti Univerze v Heidelbergu in Emanuela Senjor s Fakultete za farmacijo Univerze v Ljubljani, ki je ob zmagi povedala: »Mislim, da me je do zmage pripeljalo timsko delo, in upam, da bomo s člani ekipe ohranili stike. V prihodnosti se vidim v farmacevtski industriji in želela bi delati v podjetju, kot je Novartis. Tudi jaz bi rada pomagala bolnikom in bila aktivno vključena v razvoj zdravil.«