Vabilo na spletni pogovor "Pomen zaščite kroničnih bolnikov in starejših proti pnevmokokom"

V Sloveniji je pogostost hudih pnevmokoknih okužb višja kot v številnih evropskih državah, kjer se je po uvedbi rednega cepljenja proti pnevmokokom število okužb zelo znižalo. Okužba s pnevmokoki, ki lahko povzročijo vnetje obnosnih votlin, vnetje srednjega ušesa, pljučnico, okužbe krvi in vnetje možganskih ovojnic, je najbolj pogosta pri majhnih otrocih in starejših od 60 let. Nekatere hujše pnevmokokne okužbe, kot so pljučnica, sepsa in meningitis, se lahko končajo tudi s smrtjo.

Kako se lahko pred okužbo zaščitimo, komu zaščito stroka najbolj priporoča in kakšne so njene prednosti, bodo v spletnem pogovoru STAkluba Slovenske tiskovne agencije v petek, 5. junija, ob 13. uri  spregovorili:

- prof. dr. Borut Štrukelj, Fakulteta za farmacijo,
- doc. dr. Tatjana Lejko Zupanc, UKC Ljubljana, Klinika za infekcijske bolezni in vročinska stanja in
- prof. dr. Andrej Janež, UKC Ljubljana, Klinični oddelek za endokrinologijo, diabetes in presnovne bolezni.

Pogovor bo vodila Martina Kolenc Novak, STA.

Razpravo lahko spremljate v živo na spletni strani https://vzivo.sta.si/

Vljudno vabljeni k ogledu in poslušanju!