FFA je obiskal prof. dr. Jih-Heng Li, predsednik Farmacevtskega društva Tajvana in profesor na Kaohsiung Medical University, Tajvan

23. 5. 2018 je UL FFA obiskal prof. dr. Jih-Heng Li, predsednik Farmacevtskega društva Tajvana (The Pharmaceutical Society of Taiwan) in profesor na Kaohsiung Medical University, Tajvan.

24. maj 2018 | Fakulteta

Nekdanja študentka FFA izbrana med bodoče voditelje na področju znanosti - CAS SciFinder Future Leaders

Lučka Bibič je doktorska raziskovalka v Veliki Britaniji na Univerzi Vzhodne Anglije (University of East Anglia, School of Pharmacy). V program Future Leaders je bila uvrščena zaradi njenih prizadevanj, da raziskovalne dosežke približa javnosti.

23. maj 2018 | Fakulteta

Mesto mladega raziskovalca (m/ž) v letu 2018 v okviru raziskovalnega programa "Molekularni mehanizmi razvoja in delovanja skeletne mišice"

Raziskovalna skupina Laboratorij za molekularno nevrobiologijo na Inštitutu za patološko fiziologijo ULMF bo v letu 2018 zaposlila mladega raziskovalca (m/ž) in vabi zainteresirane študentke in študente, da se predstavijo.

15. maj 2018 | Študij

Odprtje prenovljene Lekarne Mirje – poklon dediščini prof. dr. Pavla Bohinca

Lekarna Ljubljana je odprla prenovljeno Lekarno Mirje, eno od najstarejših lekarn v Ljubljani. Prenovljeni so vsi prostori, restavriran je del opreme oficine in več kot sto let staro originalno pohištvo.

09. maj 2018 | Fakulteta

Komisija za študijsko področje – 8. junij 2018

Rok za oddajo vlog je do petka, 1. 6. 2018 do 10:00 ure na UL FFA v študentski referat (ne glede na način dostave).

16. maj 2018 | Študij

Ministrstvo za šolstvo, kulturo, šport, znanost in tehnologijo Japonske (MEXT) razpisuje štipendije za podiplomski raziskovalni, dodiplomski in višješolski strokovni študij na Japonskem

Rok za prijavo je 12. junij 2018. Podrobnosti razpisa lahko najdete v objavi celotne novice. Vabljeni.

21. maj 2018 | Mednarodno sodelovanje

Strokovno izpopolnjevanje s področja farmacije: Alergije

Fakulteta za farmacijo Univerze v Ljubljani (UL FFA) organizira Strokovno izpopolnjevanje s področja farmacije na temo Alergije, ki bo potekalo 13., 14. in 21. junija 2018 v predavalnici P1 na UL FFA. Prijave zbiramo do 31. maja 2018.

15. maj 2018 | Fakulteta, Študij

Mednarodna parlamentarna štipendija nemškega zveznega parlamenta (IPS)

Rok za prijavo je 30. junij 2018.

21. maj 2018 | Mednarodno sodelovanje

PREŠERNOVE NAGRADE 2018

Študenti predložijo dela za Prešernovo nagrado za študijsko leto 2017/18 najkasneje do torka 10. julija 2018. Dela (s prilogami) oddajo v Študentskem referatu (Aškerčeva 9, visoko pritličje - desno, soba štev. 1). V natečaju za Prešernove nagrade lahko konkurirajo (do zaključene 2. bolonjske stopnje izobrazbe oz. enovitega magistrskega študija) - raziskovalne naloge študentov s področij, ki jih pokriva UL FFA in so bile izdelane in oddane v pregled do 10.7. tekočega leta, - diplomske naloge prvostopenjskih in drugostopenjskih študijskih programov na UL FFA, ki so bile do 10.7. tekočega leta ocenjene z zaključno oceno: odlično. Pri oddaji nalog je potrebno dosledno upoštevanje navodil.

17. maj 2018 | Študij

VABLJENI NA 25. DOBRODELNI DECATHLON ŠTUDENTSKI TEK NA GRAD

V torek, 22. maja vas vabimo na tradicionalni študentski tek po ljubljanskih ulicah od Prešernovega trga do Ljubljanskega gradu. Tudi letošnji študentski tek na grad bo dobrodelen. Pod geslom „Sem študent in pomagam” bomo v sodelovanju s Slovensko Karitas zbirali prehrambene izdelke ter izdelke higiensko oskrbo za slovenske družine v stiski. Prvih 1.500 udeležencev prejme spominsko majico 25. Decathlon študentskega teka na grad. Pridruži se nam tudi ti. Prijave sprejemamo do nedelje, 20. maja. Za več klikni tukaj.

08. maj 2018 | Šport