23. Ljubljanski maraton 2018 - poročilo

23. Ljubljanskega maratona se je letos udeležilo rekordno število maratonk in maratoncev. Med skoraj 26.000 prijavljenimi na vseh razdaljah je izstopala tudi ekipa Univerze v Ljubljani, Fakultete za farmacijo. 43 maratonk in maratoncev ekipe UL FFA se je spopadlo z razdaljami na 10 km, 21 km in 42 km. Izpostavljamo odličen rezultat naše študentke Maruše Mišmaš, ki je ponovno zmagala na razdalji 10 km.

12. november 2018 | Fakulteta

Vabljeni k sooblikovanju stičišča znanstvenih, humanističnih in umetniških stvaritev Univerze v Ljubljani

Si želite prostor, v katerem bodo predstavljene najbolj zanimive znanstvene, humanistične in umetniške stvaritve naše univerze? Imate ideje, kako naj bi tak prostor izgledal in kaj bi se dogajalo v njem? Če želite sodelovati pri sooblikovanju takšnega prostora, vabljeni na interdisciplinarno delavnico za nabor idej izgradnje prostora znanja ob stoletnici Univerze v Ljubljani, ki bo potekala od srede, 5. decembra, do srede, 12. decembra 2018, v središču Ljubljane. Prijave: do 28.11.2018.

12. november 2018 | Fakulteta

Državno univerzitetno prvenstvo v šahu 2018/19

Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA) v četrtek, 29. 11. 2018, organizira Državno univerzitetno prvenstvo v šahu 2018/19, na katerem se bodo udeleženci borili za naslov državnega univerzitetnega prvaka.Na Državno univerzitetno prvenstvo se lahko prijavijo študentje in zaposleni na višješolskih in visokošolskih izobraževalnih zavodih. Prijaviti se je potrebno do 27. 11. 2018.

07. november 2018 | Šport

Zagovor doktorske disertacije, Dunja Urbančič, mag. farm., 5.11. 2018

Vabimo vas na zagovor doktorske disertacije z naslovom »Farmakogenomsko vrednotenje dovzetnosti na tiopurine«, ki jo bo zagovarjala DUNJA URBANČIČ, mag. farm..

29. oktober 2018 | Študij

Zagovor doktorske disertacije, Jure Zakrajšek, mag. farm., 9.11. 2018

Vabimo vas na zagovor doktorske disertacije z naslovom »Razvoj in optimizacija analiznih metod z vgrajeno kakovostjo za določevanje benzalkonijevega klorida v različnih farmacevtskih pripravkih«., ki ga bo zagovarjal JURE ZAKRAJŠEK, mag. farm..

29. oktober 2018 | Študij

Javno preizkusno predavanje, dr.Nejc Horvat, mag.farm.

Vabimo vas,da se udeležite javnega preizkusnega predavanje, ki ga bo imel dr.Nejc Horvat, mag.farm. ,pred izvolitvijo v naziv docenta za področje socialne farmacije. Predavanje bo v sredo, 7.novembra 2018, ob 10.30 uri, v "veliki predavalnici na Iliriji", Fakulteti za Farmacijo, Univerza v Ljubljani, Tržaška c.32, Ljubljana.

29. oktober 2018 | Fakulteta, Predavanje

RAZPIS za “Preglovo nagrado Kemijskega inštituta za izjemno doktorsko delo na področju kemije in sorodnih ved”

Pravico sodelovanja na natečaju za izjemno doktorsko delo imajo raziskovalke in raziskovalci, ki so uspešno zaključili doktorsko delo na področju kemije in sorodnih ved največ tri leta pred datumom razpisa. Kandidatke in kandidati se lahko prijavijo na razpis največ dvakrat. Na podlagi prispelih prijav bo komisija določila ožji izbor kandidatov za Preglovo nagrado za izjemno doktorsko delo. Izbrani kandidati bodo predstavili svoje delo na javni predstavitvi, predvidoma v drugi polovici novembra 2018, na Kemijskem inštitutu.

26. oktober 2018 | Fakulteta

Dostop do portala Goinglobal, ki omogoča iskanje študijskih praks in pripravništev v tujini

Študentom, diplomantom ter zaposlenim Univerze v Ljubljani je omogočen brezplačen dostop do portala GoinGlobal, ki predstavlja odličen vir informacij pri iskanju praks oz. pripravništev v tujini. Dostop do portala je možen z vseh stacionarnih računalnikov na fakultetah in akademijah Univerze v Ljubljani.

26. oktober 2018 | Mednarodno sodelovanje

Objava prostega delovnega mesta: SAMOSTOJNI STROKOVNI DELAVEC VII/2 – M/Ž

Univerza v Ljubljani, Fakulteta za farmacijo, razpisuje prosto delovno mesto samostojnega strokovnega delavca. Rok za prijavo je 25. 11. 2018

24. oktober 2018 | Fakulteta, Prosta delovna mesta

Študentski curling festival 2018/19: objava razpisa

Tekmovanje bo potekalo v ponedeljek, 5.11.2018 in ponedeljek, 12.11.2018 v Dvorani Zalog na Hladilniški poti 36 v Ljubljani. Prijave so mogoče preko spletnega obrazca do 29.10.2018. V ponedeljek 5.11.2018 bo potekal uradni trening in začetek 1. dela tekmovanja, v ponedeljek 12.11.2018 pa bo potekal 2. del tekmovanja vključno z izločilnimi boji.

23. oktober 2018 | Šport