Razpis za raziskovalne štipendije ASEF: Prijave do 15. 2. 2019

Ameriško-slovenska izobraževalna fundacija ASEF (https://www.asef.net) je objavila razpis za raziskovalne štipendije na 32 odličnih univerzah v ZDA, Kanadi, Veliki Britaniji, Avstraliji in Novi Zelandiji. Možne so prijave za področja fizike, biologije, medicine, strojništva, elektrotehnike, računalništva, matematike, ekonomije, okoljskih znanosti, glasbe, prava, lingvistike, politologije in humanistike. Razpis je objavljen na spletni strani ASEF. Rok za oddajo prijav je 15. 2. 2019.

19. december 2018 | Mednarodno sodelovanje

Štipendije Utrechtske mreže za študente in mlade raziskovalce

Utrechtska mreža bo podelila do 10 štipendij v višini 1000 € študentom ali mladim raziskovalcem, ki niso upravičeni do financiranja iz ostalih programov (kot je Erasmus+/ npr. zaradi krajšega termina mobilnosti). Štipendija je namenjena za raziskovalne dejavnosti pri pripravi zaključnega dela na II. ali III. stopnji študija. Mobilnost si študentje organizirajo sami, na eni izmed univerz, članic Utrechtske mreže. Mobilnost lahko traja od 1 do 6 mesecev. Rok upravičenosti za izvedbo mobilnosti je od 1. 4. 2019 do 31. 8. 2020. Prijaviti se je potrebno najkasneje do 7. februarja 2019.

19. december 2018 | Mednarodno sodelovanje

Vabilo na dogodek "Decembrski Merry Mixer za tuje in slovenske študente"

Študentke in študenti, vabimo vas na decembrski Merry Mixer za tuje in slovenske študente, ki bo 14. decembra 2018, v Kazini, Kongresni trg 1, Ljubljana. Dogodek se prične ob 14. uri. Na dogodku se boste lahko povezali z mednarodnimi študenti in vadili svoje znanje tujih jezikov. Moderator dogodka bo Američan Noah Charney, profesor umetnostne zgodovine, ki živi v Sloveniji.

04. december 2018 | Študij, Mednarodno sodelovanje

Izdelava magistrske naloge na Research Center Pharmaceutical Engineering (RCPE), Graz

Možnost izdelave magistrske naloge »In Vitro solid state characterization of novel solid dispersions for drug delivery through the lungs« v Grazu. Informacije dobite pri prof. Stanku Srčiču.

21. november 2018 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Dostop do portala Goinglobal, ki omogoča iskanje študijskih praks in pripravništev v tujini

Študentom, diplomantom ter zaposlenim Univerze v Ljubljani je omogočen brezplačen dostop do portala GoinGlobal, ki predstavlja odličen vir informacij pri iskanju praks oz. pripravništev v tujini. Dostop do portala je možen z vseh stacionarnih računalnikov na fakultetah in akademijah Univerze v Ljubljani.

26. oktober 2018 | Mednarodno sodelovanje

CEEPUS štipendije, letni semester 2018/19: rok 15. 10. 2018

Razpisane so CEEPUS štipendije za dodiplomske in podiplomske študente. Vse informacije dobite pri prof. dr. Stanku Srčiču.

03. oktober 2018 | Študij, Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Mehika, 2 štipendiji 2019 (rok za prijavo: 28.9.2018)

Vlada MEHIKE razpisuje 2 (dve) štipendiji za državljane Republike Slovenije za pričetek študija marca 2019. Več podrobnosti si prosimo preberite v celotni objavi novice.

17. avgust 2018 | Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Razpisane štipendije Nemške akademske službe za izmenjavo DAAD za študijsko leto 2019/20

Ponujene so različne štipendije za diplomante, raziskovalne štipendije za doktorande, postdoktorande in mlade znanstvenike, štipendije za delovna bivanja za visokošolske učitelje ter visokošolske poletne tečaje za tuje študente in diplomante v Nemčiji. Prijaviti se je potrebno preko portala DAAD. Roki za prijavo so navedeni v priloženem dokumentu.

17. julij 2018 | Mednarodno sodelovanje, Štipendije

Razpis za sofinanciranje mobilnosti za namen poučevanja (STA) in usposabljanja (STT) za študijsko leto 2018/19 v okviru programa Erasmus+

Za razpis se zbirajo prijave do 31. 7. 2018. Podrobnosti in prijavnico najdete v pripetih dokumentih.

04. julij 2018 | Mednarodno sodelovanje

Ministrstvo za šolstvo, kulturo, šport, znanost in tehnologijo Japonske (MEXT) razpisuje štipendije za podiplomski raziskovalni, dodiplomski in višješolski strokovni študij na Japonskem

Rok za prijavo je 12. junij 2018. Podrobnosti razpisa lahko najdete v objavi celotne novice. Vabljeni.

21. maj 2018 | Mednarodno sodelovanje, Štipendije